• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 172
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713997

23 Nisan Çaycuma’da Coşkuyla Kutlandı (Görüntülü)

23 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
599 defa okundu.
23 Nisan Çaycuma’da Coşkuyla Kutlandı (Görüntülü)

23 NİSAN ÇAYCUMA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Çaycuma’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, törenlerle kutlandı.

Çaycuma Kaymakamlığı önünden Atatürk Anıtı’na bando eşlinde kortej yürüyüşü ile başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten çelengi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla gerçekleştirildi.

Çelenk sunma törenine, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Okan Yaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, CHP İlçe Başkanı Fuat Kalaycı, MHP İlçe Başkanı Ersin Akyüz, Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, ADD Şube Başkanı Şeref Köktürk, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir,  Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, BEÜ ÇMYO Müdürü Yrd. Dç. Dr. Hikmet Yazıcı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tören ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı. Çelenk bırakılmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.Tören Şehir Stadyumunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, protokol öğrencileri ve halkı selamladı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Cumhuriyet güneşinin vatan ufuklarında göründüğü, milletimize hürriyet ve bağımsızlığın, milli egemenliğin ve yeni bir devletinin yolunun açıldığı milli iradenin hayat bulduğu TBMM açılışının 95. yıl dönümünü aynı zamanda bir 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını sevinçle coşkuyla kutluyoruz” dedi.

Özdemir, “  Milletimizin şanlı tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri hiç kuşkusuz 23 Nisan günüdür. Milletimizin en zor dönemlerinden birinde cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun azmi ve kararlılığı kurtaracaktır anlayışıyla tutuşturulan bağımsızlık meşalesi 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da TBMM’nin açılmasıyla Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmiştir. 95 yıl önce 23 Nisan günü açılan TBMM tarihe savaş kazandıran gazi meclis olarak altın harflerle yazılmıştır. Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar milletin geleceğidir. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye olmakla birlikte Atatürk’te bu anlamda müstesna bir yere sahiptir. Bugünün siz çocuklara armağan eden Mustafa kemal Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını asla unutmayınız” Küçük hanımlar küçük beyler sizler hepinizi geleceğin bir gülü bir yıldızı ve mutluluk parıltısısınız melekti asıl aydınlığa boğacak sizsiniz kendinizin ne kadar mühim ne kadar kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çok çalışınız sizlerden çok şeyler bekliyoruz. “ bu duygu düşüncelerle gazi Mustafa kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı şükran ve minnetle anıyor, başta bu günü anlamdıran çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarımızın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyor saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Özdemir’in konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladı şiir dinletisi ve gösteriler yapıldı. Çeşitli dallarda derece giren öğrencilere hediyeler takdim edildi.

(Haber-Foto-Kamera: Anıl TAŞKIRAN)

IMG_6062 IMG_6006 IMG_6009 IMG_6010 IMG_6027 IMG_6033 IMG_6040 IMG_6047

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN