• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 274
  • Dünkü Görüntülenme: 556
  • Toplam Görüntülenme: 4714655

22 YIL ARADAN SONRA İLK KEZ YÜRÜDÜ

15 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
748 defa okundu.
22 YIL ARADAN SONRA İLK KEZ YÜRÜDÜ

– 22 YIL ARADAN SONRA İLK KEZ YÜRÜDÜ

5 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu omurilik felci olan 27 yaşındaki Murat Demirci yürüme robotu sayesinde ilk kez yürüdü.

Kastamonu’nun Daday ilçesinde 5 yaşında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda omurilik felci olarak tekerlekli sandalyede yaşamaya mahkum olan ve o zamandan bu tarafa yürüyemeyen 27 yaşındaki Murat Demirci 22 yıl aradan sonra yürüdü. Kastamonu Rehabilitasyon Merkezinde bulunan ve yürüyemeyen engellilerin egzersizi için kullanılan Yürüme Robotu sayesinde 22 yıldan sonra ilk kez yürüyen Murat Demirci’nin mutluluğu görülmeye değerdi. Hafta da iki kez yürüme robotuna binen Murat Demirci çocuklar gibi eğlenerek 22 yılın acısını adeta çıkardı.
Bu robotun Kastamonu’ya gelmesine ve kendisinin bu imkanlardan yararlanmasına vesile olan herkese teşekkür eden Demirci, ”Daha önceden böyle imkanlar yoktu. Şimdi ise böyle bir imkanın olması çok güzel. Benim gibi yürüyemeyen yürüme engelli kardeşlerim yürümenin zevkini bu yolla alabilirler. Allah devletimize zeval vermesin. Devletimiz sayesinde bu imkanlardan yararlanabiliyor, yürümenin tadını alabiliyoruz. Hastane de adeta ev de gibiyiz. Bizimle ilgileniyor, yüzümüzü güldürüyorlar.Ben benimle yakından ilgilenen fizyoterapistlere, doktorlara ve bana her zaman destek veren aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.

12 - Kopya 13 - Kopya 14 - Kopya 15 - Kopya

Anahtar Kelime: , , , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN