• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 86
  • Dünkü Görüntülenme: 298
  • Toplam Görüntülenme: 4745985

170 Umre Yolcusu Dualarla Uğurlandı (Görüntülü)

25 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
493 defa okundu.
170 Umre Yolcusu Dualarla Uğurlandı (Görüntülü)

KUTSAL TOPRAKLARA 170 UMRE YOLCUSU DUALARLA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile Çaycuma İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 170 umre yolcusu, yeni pazar yerinde yapılan programla dualarla uğurlandı. Programa çok sayıda kalabalık katıldı.
Bu yıl kutsal topraklara umre görevini yapmak üzere Çaycuma’dan 170 umre yolcusu kutsal topraklara gönderildi. Yapılan uğurlama programına; İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Av. Mine Verimcik Özkütük, Belediye Meclis üyeleri, umre adayları ve çok sayıda kalabalık topluluğu katıldı. Programda Yeni Cami İmam Hatibi Kadir Güney tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve ilahi gurubu tarafından ilahiler söylendi.

Uğurlama programında konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent kantarcı konuşmasında; yakınları, kendileri ve memleketi için kutsal beldelere ibadet için giden umrecilere iyi yolcuklar temennisinde bulunarak; “Sıcacık bir bahar gününde, kutsal topraklara çok değerli hemşerilerimizi uğurlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bu haber günü inşallah hayırlara vesile olur. Oraya giden hemşerilerimiz kendileri, yakınları, memleketimiz için yapacakları ibadetlerle inşallah buraya hayırlarla, sağlıklı gelirler. Hepinize saygı ve sevgiler sunarken, güle güle gitsinler, güle güle gelsinler diyorum” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli ise; “170 umrecimi kutsal topraklara uğurlamak için bu güzel bir günde toplanmış bulunuyoruz. Allah inşallah kazasız, belasız oralara gidip hakkıyla umre görevini yapmayı ve yine kazasız, belasız sevdiklerinize dönmeyi nasip etsin. Kalanların gidenlerden en önemli isteği duadır. Bizde sizlerden dua istiyoruz. Allah hepinize hayırlı yolcuklar versin” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşma yapan İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu da burada yaptığı konuşmasında; “Ey fazilet zengini, meleklere vermedi rabbim senin dengini, bir görsem o yüzünün ruhani rengini. Kabetullahta bin secde için gidiyorsunuz. Allah yolunuzu açık eylesin. Sağlık, afiyet içerisinde, ibadetlerinizi yapıp, Hz. Muhammed (SAV)’in selamlarını getirmek ve sonrasında kazasız, belasız dönmeyi nasip etsin. Bu umre programımıza uzaktan yakından gelen bütün kardeşlerimize en güzel duygularımla Çaycuma Müftüsü olarak, bütün din görevlisi arkadaşlarım adına iyi yolcuklar diliyorum. Rabbime hamdolsun ki havayı da bu havada güzel eyledi. Gittiğiniz yerde dualarınızı makbul eylesin” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu tarafından dua merasimi gerçekleştirildi ve tekbirler getirilerek umre yolcuları otobüslerle kutsal topraklara hareket etti.
(Haber-Foto-Kamera: Anıl TAŞKIRAN)

DSC_6407 DSC_6393 DSC_6396 DSC_6398

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN