• Dolar Alış / Satış: 5.91 / 5.921
  • Euro Alış / Satış: 6.517 / 6.529
  • Bugün Görüntülenme: 42
  • Dünkü Görüntülenme: 362
  • Toplam Görüntülenme: 3490941

15 gün içinde cihaz tamamen takılacak

22 Ocak 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
243

Zonguldak Havaalanına uçulmaması için “Mania” olarak gösterilen Aletli İniş Sistemi (ILS) cihazının Zonguldak Havaalanına takılması için gerekli alt yapı çalışmaları devam ederken İtalyan heyet bugün (22 Ocak) havaalanına geldi.

700 bin Euro ya alınıp aylarca İstanbul’da bekletildikten sonra Zonguldak Havaalanına getirilen Aletli İniş Sistemi (ILS) cihazının takılması için mania olarak görülen kule ile cihazın konulacağı yere hat çekim işi sona erdiği belirtilirken cihazı satan İtalyan firmanın Türkiye temsilcileri bugün (22 Ocak) havaalanında incelemelerde bulundu.

Alt yapı çalışmalarının bittiğini ifade eden Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, firma yetkililerinin yapılanları yerinde inceleyip onay verdiklerini bir hafta içinde cihazın montajlama çalışmasının başlayıp 15 gün içinde cihazın tamamen takılacağını vurguladı.

Türk Hava Yolları, ILS cihazının takılmasının ardından pistin uzayıp ve genişletilmesi beklenilmeden uçuşlara başlayacağını belirtmişti. Buna göre vatandaşlar, yeni sezonun başladığı Mart-Nisan ayında seferlerin başlayacağını umuyor.(Kaynak: İmza Gazetesi)

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Yurt içi seferleride olacakmiymis İstanbul Ankara gibi büyük kentlerden Teşekkür ederim
    25 Ocak 2019 02:08

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN