• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 292
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680743

12 yaşındaki çocuğu öldüren kadın hakim karşısında

27 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
743 defa okundu.
12 yaşındaki çocuğu öldüren kadın hakim karşısında

Yozgat’ta 12 yaşındaki Sefa Ayan’ın sırtından vurularak öldürülmesi olayının katil zanlısı Semra Y.’nin yargılanmasına Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Yapılan ilk duruşmanın ardından açıklama yapan, Ayan ailesinin avukatı Özgür Arslan, “Cumhuriyet savcısının görevi ihmalinden kaynaklanan ve akabinde gelen bir ölüm olayı vardır. Öldürülen 12 yaşında masum bir çocuktur ve olaylarla da hiçbir alakası yoktur” dedi.

Yozgat’ın Çallı Köyünde, 21 Aralık 2014 günü büyükbaş hayvanları evlerinin yakınındaki çeşmeye götüren 12 yaşındaki Sefa Ayan, çeşme başında beklerken komşuları, 38 yaşındaki Semra Y. tarafından ateşlenen av tüfeği ile kısa mesafeden vurularak hayatını kaybetmişti. Olay anını gösteren kamera kayıtlarında Sefa Ayan’ın komşuları Semra Y. tarafından pusu kurularak öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. İlk duruşmanın ardından açıklama yapan Avukat Özgür Arslan, soruşturma dosyasında ciddi eksikler bulunduğunu ve olayı inceleyen Cumhuriyet Savcısının ihmalinin söz konusu olduğunu söyledi.

Avukat Arslan, “Çallı köyünde meydana gelen silahlı öldürme olayında, müvekkilimizin oğlu vefat etmiştir. Bir kadın tarafından çocuk pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Bu olaydan önce hiçbir sebep yokken müvekkilimizin evi ve traktörü Semra Y. ve eşi Ahmet Y. tarafından kurşunlanmıştır. Olayı yürüten cumhuriyet savcısı, bu olayın bütününü bildiği halde eksik soruşturma yaparak sanıkları suç ceza hakimliğine dahi sevk etmeden kendi inisiyatifiyle serbest bırakmıştır ve 21 Aralık 2014 gününde müvekkilimin küçük oğlu hayvanlarını otlatırken Semra Y. tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Daha önceki olayda savcı görevini yapsaydı belki de bu cinayet yaşanmayacaktı” diye konuştu.

SAVCI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
“Eksik soruşturma yaparak olayların seyrini değiştiren Cumhuriyet Savcısı Halil Koçak’ın cinayet öncesi yaşanan kurşunlama olayında sanık ve eşini serbest bırakmamalıydı” diyen Avukat Özgür Arslan, “Cumhuriyet Savcısı Halil Koçak’ın soruşturma ile tam anlamıyla ilgilenmediği ve soruşturmayı yeterince yürütemediği kanaatindeyiz, bu nedenle kendisi hakkında da suç duyurusunda bulunacağız. Müvekkilimizin oğlunun öldürülmesi olayında bugünkü duruşmada sayın mahkeme birkaç tanığı dinleyerek bütün taleplerimizin reddine karar vermiştir. Diğer celse Yozgat Ağır Ceza Mahkemesinde reddi hakim talebinde bulunacağız. Yozgat’ta yapılan adaletin bizce hiçbir geçerliliği yoktur, çünkü adaletin yeterli işlemediğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Mahkemenin 12 Ağustos 2015 tarihine ertelendiğini söyleyen Avukat Arslan, “En başta yapılan soruşturmada zanlının eşi Ahmet Y., müvekkilimizin evi ve traktörü kurşunlandığı zaman tutuklanmalıydı. CMK üst kapsamında olduğu için kesinlikle tutuklanması gerekirken, suç ceza hakimliğine sevk edilmesi gerekirken Savcı Halil Koçak tarafından serbest bırakılmıştır. Bunun akabinde bu rahatlıkla müvekkilimizin oğlu pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Burada cumhuriyet savcısının görevi ihmalinden kaynaklanan akabinde gelen bir ölüm olayı vardır ki öldürülen 12 yaşında masum bir çocuktur ve olaylarla da hiçbir alakası da yoktur.Bu nedenle Yozgat adliyesindeki bu konuyla ilgilenen bütün hakim ve savcıları protesto ediyoruz eksik soruşturmayla mahkeme yürütülüyor ve halende aynı uygulama devam etmektedir” dedi.

İlk duruşmada söz verilen sanık Semra Y’nin, pişman olduğunu belirterek, öldürdüğü 12 yaşındaki Sefa Ayan’a değil çocuğun babasına ateş ettiğini söyledi. Ancak güvenlik kamerası kayıtlarında olay yerinde çocuğun yalnız olduğu görülüyordu.

13 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN