• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 224
  • Dünkü Görüntülenme: 556
  • Toplam Görüntülenme: 4714605

1 BUÇUK METRE KARDA NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU

11 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
613 defa okundu.
1 BUÇUK METRE KARDA NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU

12

1 BUÇUK METRE KARDA NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU
– UMKE’NİN KAR SAVAŞÇILARI 1 BUÇUK METRE KAR BULUNAN KÖYDE SOLUNUM SIKINTISI ÇEKEN YAŞLI ADAMI KURTARDI

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı sebebiyle yolları kapanan köyde solunum sıkıntısı çeken 72 yaşındaki B.C.’nin imdadına UMKE ekipleri yetişti.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ballıca köyünde yaşayan emekli maden işçisi B.C. (72) solunum sıkıntısı şikayetiyle 112’ye başvurdu. Ancak köy yolunun yoğun kar yağışı sonucu kapalı olması sebebiyle 112 ekipleri hastanın evine ulaşamadı. Bunun üzerine UMKE ekipleri iki UMKE aracı ve bir paletli ambulans ile harekete geçti. Kar kalınlığının yaklaşık bir buçuk metreye ulaştığı köyde UMKE’nin kar savaşçıları nefes kesen bir yolculuk sonucunda evinden İl Özel İdaresi ekipleri tarafından alınan B.C.’ye ulaştılar. Hastayı İl Özel İdaresi aracından alan UMKE timleri vakaya olay yerinde müdahale etmeye başladı. Daha sonra hastayı paletli ambulansa alarak müdahalelerini devam ettiren UMKE timleri hastanın kalbinin durmasına rağmen kalbinin tekrar çalışmasını sağlayarak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevkini sağladı.
8 UMKE personeli 3 UMKE aracı ve bir 112 ekibi olmak üzere toplam 4 araçla gerçekleştirilen kurtarma operasyonunda UMKE ekiplerinin zamanında müdahalesiyle B.C. hayata tekrar gözlerini açtı. Yaşlı adamın durumunun kritik olduğu bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN