ZONHAV’dan açıklama geldi!.

  • Haberin Tarihi: 13 Aralık 2018
  • Bu haber 249 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ZONHAV’dan açıklama geldi!.

ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya, Zonguldak Havalimanında 8 aydır süren Localiser(ILS) cihazıyla ilgili olarak montaj çalışmaların sonuna geldiğini belirtti.

Kahya yaptığı yazılı açıklamasında; ” Değerli Üyelerimiz, Bir köyün bir şehire, Bir şehrin bir ülkeye açılımı ulaşımla olur. Ulaşım medeniyettir. Havalimanınızın daha fazla insanımıza hizmet verebilmesi, Daha çok kitlelere ulaşabilmesi için  çalışmalarımız devam etmektedir. Yeni itfaiye binamızın inşaatına başlamış bulunmaktayız.Yeni sezona bitireceğiz inşallah.Bu vesileyle Havalimanı içinde kalan ve engel teşkil eden eski binayı yıkarak hem bir mania yı ortadan kaldıracağız,hemde aynı anda park edebilmeleri için uçaklara yeni park yeri açmış olacağız. Yine yaklaşık 8 aydır devam eden Localiser(ILS) cihazı montaj çalışmalarımızda sona gelinmiştir. İnşallah Bu cihazda yeni sezonda devreye girecek ve İnsanların korkulu rüyası olan Ankara ya divertler minumuma inecektir.

Eski Başbakan, Yeni meclis Başkanı Binali Yıldırım ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslanın talimatlarıyla DHMİ tarafından temin edilen bu Cihaz 5.aydan beri Havalimanımız anbarlarında olup, Zonguldak Havalimanı için son teknoloji ile özel geliştirilmiştir. Zonguldak Özel İdaresinin makina desteği ve Zonhav’ın maddi desteğiyle oluşturulan platform hazır haldedir. Cihazın devreye girmesiyle birlikte THY de buraya iç hat uçuş yapacağını ifade etmiştir. Bu vesileyle Saltukova Bölgesel Havalimanımıza(Zonguldak,Bartın,Karabük) tüm hemşerilerimizin sahip çıkmasını; Bu illerde faaliyet gösteren ne kadar STK, Belediye, Kamu kurum ve kuruluşu varsa imece usulü varettiğimiz bu değerimize manevi destek vermelerini Almanya da yaşayan tüm gurbetçilerimiz adına,

Yıllardır iç hatlarda uçmayı hayal eden yurdumuzun çeşitli illerinde gurbetçi konumunda olan hemşehrilerimiz adına rica ediyorum. Birlikte kuvvet, ayrılıkta zillet vardır.” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.