Zonguldak’tan Çaycuma’ya gelen karayolu değişiyor mu?

  • Haberin Tarihi: 28 Mart 2018
  • Bu haber 716 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zonguldak’tan Çaycuma’ya gelen karayolu değişiyor mu?

 

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ın başkanlığında yapılan toplantıda Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın elinde olan yeni karayolu projesi konuşuldu. Vali Çınar, bu karayolu hakkında çalışmaların başlanması konusunda Karayollarına talimat verdiği kaydedildi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Çaycuma-Zonguldak arasını 45 km’den 25 km’ye düşürecek yol projesini anlattı. Kantarcı, Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi, Çaycuma Devlet Hastanesi ve Yem Fabrikası’nı birbirine bağlayan yay şeklindeki bir viyadüklü yolun ortasında bulunan Yakademirciler Köyü’nden eski Zonguldak yoluna 9 kilometrelik bir bağlantı yolu yapılması halinde yolun Sapça’dan çıkacağını belirterek, “Bu sayede 45 kilometrelik yol 25 kilometreye düşecek. Burası zaten eski yol. Bu yol hizmete açıldığında bahsedilen turizm yatırımları ve projelerine de ulaşımda daha kolay olacak” dedi.

“Karayolları neden bakmadı?“ diye soran Vali Ahmet Çınar şaşkınlığını da gizlemedi. Vali Çınar, daha önce pek çok defa medyaya yansıyan konuyla ilgili talimat vererek yol krokisinin ve yapılabilecek çalışmalarla ilgili teknik çalışmanın hazırlanmasını istediği belirtiliyor. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.