Zonguldaklılar festivaline yoğun ilgi…

  • Haberin Tarihi: 28 Kasım 2017
  • Bu haber 969 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zonguldaklılar festivaline yoğun ilgi…

18 Kasım ve 26 Kasım 2017 tarihleri arasında 9 günlük Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (KASTOB) tarafında gerçekleştirilen Karadeniz Festivali’nde 26 Kasım Pazar günü yapılan etkinlikte ZONGULDAK damgası vuruldu. Hergün 2 veya üç ilin yer aldığı Karadeniz Festivalinde, 26 Kasım Pazar günü Zonguldak-Bartın ve Kırıkkale illerinin günü oldu.

Gerek yöresel sanatçılarla gerek Egemen Sekmen gibi, Arif Şentürk gibi ve gerekse de Coşkun Sabah gibi sanatçıların yer aldığı etkinlikte 26 Kasım Pazar Karadeniz Festivalin finali Zonguldak’la beraber muhteşem oldu. Zonguldak Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ve eşlerinin katıldığı festivalde birçok İstanbul İlçe Belediye başkanı da Festivali ziyaret ettiler.

Zonguldak sevdalıların akın akın geldiği etkinlikle Zonguldak Yöresel sanatçılardan Ramazan Aydemir’in de katıldığı Festivalde Zonguldak’ın yine sanatçılarından Egemen Sekmen Zonguldak türküleriyle herkesi coşturdu. Birçok Sivil Toplum kuruluşlarının ziyaret ettiğini son günde Zonguldak spor bayrakları, Zonguldak Devrek Bastonu, Beyaz Baklavası, Ereğli Çileği ve Çaycuma yoğurdu tanıtıldı. Zonguldaklının sığmadığı alana gecenin geç saatlerine kadar etkinlikler devam etti.

Etkinlikte bir konuşma yapan Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay; “Biz birlikte daha güçlüyüz derken sanırım buradaki manzarayı görünce bunun tam anlamını bulmuş oldu. Zonguldak’tan ve İstanbul’un bir ucundan bir ucuna Zonguldak sevdalıların burada olduğunu görünce inanın daha gidilecek çok yolumuz olduğunuz görüyorum. Zonguldak Valimiz sayın Ahmet Çınar bey efendiye çok teşekkür ederiz. Zonguldak halkoyunlarıyla bizleri, yöremizi en iyi şekilde tanıtma fırsatı bulduk. Devrek’in bastonundan, Ereğli’nin Osmanlı Çileğine, Çaycuma’nın Yoğurduna kadar tanıtmaya devam edeceğiz. Bizler ZONDEF olarak her daim Zonguldak’ın ve Zonguldaklının emrindeyiz. Katılım sağlayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler bu bayrağı gelecek Zonguldak gençlerinden emanet aldık. Allah nasip ederse de en yukarılara çıkarmaya ve sonra onlara teslim etmeye tüm kalbimizle hazırız. Bunu her zaman yüreğimizde hissediyoruz ve hissedeceğiz. Gelecek Zonguldak gençlerinden emanet aldığımız bayrağı ve Zonguldaklının sesini tüm dünyaya duyuracağız inşallah. Sadece Zonguldak sevdalılardan tek ricamız nerede bir Zonguldak Birlikteliği varsa hemen koşup gelsinler” dedi.

Ayrıca festivalde ATV Avrupa televizyonunda yayınlanan Gülbahar Merdivan’ın hazırlayıp sunduğu muhabirliğini Volkan Taşkıran’ın kamera görüntülerinin çekildiği etkinlik 3 Kasım Pazar günü Atv Avrupa kanalında saat 17.00’de yayınlanacak. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.