Yine sağlık skandalı!. Yer; Çaycuma!.

  • Haberin Tarihi: 25 Haziran 2019
  • Bu haber 146 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yine sağlık skandalı!. Yer; Çaycuma!.

Çaycuma Devlet Hastanesi özensizlikler nedeniyle sağlıklı hizmet veremiyor. Son derece basit bir hatadan dolayı laboratuvar sonuç sayfası aylardır çalışmıyor.

Köy ve beldeleriyle toplam 90 bin üzerinde nüfusu olan Çaycuma’nın en önemli sağlık tesisi olan Çaycuma Devlet Hastanesi küçük ihmaller nedeniyle yeterli sağlık hizmeti veremiyor. Son olarak hastanenin internet sitesindeki laboratuvar sonuçları sorgulama sayfası çok basit bir hata yüzünden çalışamaz durumda bulunuyor. Sayfanın düzeltilmesi için defalarca başvurduklarını söyleyen vatandaşlar yetkililerin kendilerine verdiği tüm sözlere karşın sonuç alamamaktan şikayet ediyor.

GİDERMESİ BASİT BİR HATA

Vatandaşlar, “Hastanemizin laboratuvarında yaptırdığımız tahlilleri görüntüleyip başka sağlık sunucularını göstermek ya da arşivlemek için sonuçlara ulaşmak istiyoruz. Ama ulaşamıyoruz. Bilgisayar uzmanlarından da soruşturduk. Sorunun sayfada sonuç sorgulayanın insan mı yoksa robot mu olduğunu belirlemeye çalışan reCAPTCHA uygulamasında olduğunu söylediler. Gidermesi de son derece basit olan arıza nedeymiş. Ancak bu kadar basit bir hata yüzünden sayfanın hizmet verememesi düşündürücü. Koskoca kentin birixcik sağlık kuruluşuna bu özensizlikler yakışmıyor” dedi. (Kaynak: Cuma Medya)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.