“Yerli Otomobil Zonguldak’a Yapılsın”

  • Haberin Tarihi: 28 Kasım 2017
  • Bu haber 1.330 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Yerli Otomobil Zonguldak’a Yapılsın”

Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği (ZONSİAD) Genel Başkanı ve ZONDEF yönetim kurulu,sanayi ve ticaret komisyonu başkanı Halil İbrahim Ece; “Otomotiv üretimi için Zonguldak’ın her türlü yatırım avantajına sahip olduğunu belirterek,tüm üyelerimizle yerli otomobili destekliyoruz” dedi.

ZONSİAD Genel Başkanı Ece, yaptığı açıklamada, otomotiv yatırımı için Zonguldak’ın her türlü yatırım avantajına sahip kent olduğunu vurgulayarak, Türkiye cumhuriyetinin ilk vilayeti olan Zonguldak’ın Karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu ağının yanı sıra bölgesindeki limanlarıyla, enerji imkanlarıyla İstanbul ve Ankara’ya yakın mesafede olan Zonguldak ilinin yatırımcıları beklediğini kaydeden Ece, ZONSİAD olarak kurulduğu 2012 yılından bu yana her platformda Zonguldak’a yatırım yapılması konusunda öneriler getirdiklerini dile getiren Ece yerli otomobilin ilimize yapılması batı Karadeniz bölgesi için de bir ihtiyaç olduğunu belirtti.

Sürekli büyüyen İstanbul’a ve körfez illerine alternatif sanayi kenti olarak Zonguldak’ı gösterdiklerini de hatırlatan Ece, Zonguldak’da otomotiv sektörünün, bu sektörü destekleyecek nitelikli tedarikçiler ve iş gücünün bulunacağını, bu özelliklerin de yerli otomobili üretecek babayiğit yatırımcılar için büyük önem arz ettiğini kaydetti.

Yerli otomobil yatırımında en avantajlı kentin Zonguldak olduğunu bildiren Ece,otomobil için gerekli olan önemli demir-çelik fabrikalarının da ilimizde bulunması üretim için avantaj olduğunu belirterek Ece şöyle konuştu: “Zonguldak yerli otomobil üretimine taliptir. Çünkü geçmişi, tarihi, kültürel, bilgi ve teknoloji birikimi, cumhuriyetin ilk sanayi başkenti oluşu, organize sanayi bölgeleri ve endüstri bölgeleriyle birlikte yerli otomobil yatırımı için en doğru şehirdir.Yerli otomobil yatırımcılarımızın bu önemli yatırımı nerede yapacaklarına karar vermeden önce şehrimizi ziyaret etmeleri, yatırım imkanlarını incelemeleri, yatırımcılarımız ve ülkemiz için önemli bir kazanç olacaktır.”

Başkan Ece, Zonguldak’ın altyapısı, güçlü sanayisi, ticareti, yetişmiş eleman altyapısı, lojistik açıdan bakıldığında her türlü ulaşım imkanının bulunduğu bir il olduğunu ifade ederek, “Yatırımcının yapması gereken bu avantajları değerlendirerek yatırım yapmasıdır. Türkiye’nin eski ve köklü şehirlerinden biri olan Zonguldak, kömür, demir, çelik, doğalgaz, termik santral Ankara ve İstanbul’a yakın konumuyla, karayolları, demiryolu, havayolu ve deniz yoluyla gerek lokasyon, gerekse lojistik açıdan yatırıma çok müsait bir şehrimizdir. Yatırım için Zonguldak’ın avantajlarını yatırımcılara hatırlatmakla birlikte, ülkemizin hangi kentinde yerli otomobil yatırımı yapılırsa yapılsın, Türkiye’nin milli meselesi olan yerli otomobil üretimine destek vermeye hazırız” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.