“Uluslararası Dostluk Maçı” buna denir…

  • Haberin Tarihi: 20 Ekim 2018
  • Bu haber 302 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Uluslararası Dostluk Maçı” buna denir…

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde, bir şirketin Çinli çalışanlarıyla Çatalağzı Engelliler Derneği Futbol Takımı arasında dostluk maçı yapıldı.

İlçeye bağlı Çatalağzı beldesinde yaşayan Çinlilerle birlik, beraberlik ve dostluk bağlarını kuvvetlendirmek amacıyla Çatalağzı Engelliler Derneği üyeleri, futbol maçı organize etmeye karar verdi. Bunun için beldede faaliyet gösteren şirketin yetkilileriyle iletişime geçen üyeler, şirkette çalışan Çinlilerle futbol maçı oynama taleplerini iletti.

Şirketin sponsorluğunda gerçekleştirilen ve Çatalağzı Ümit Saka Stadı’nda oynanan dostluk müsabakası 6-6 beraberlikle sonuçlandı. Bu arada maç öncesi vatandaşlara Türk bayrağı hediye edildi.

“Engelli kardeşlerimiz bu durumdan çok mutlular”

Dernek Başkanı Özcan Albas,  yaptığı açıklamada, beldede engellilerin spor yapmaları ve sosyal faaliyetlerde bulunmaları için birtakım kurduklarını söyledi. Değişik gruplarla birçok karşılaşma yaptıklarını belirten Albas, “Firmaya böyle bir talepte bulunduk. Sağ olsunlar kabul ettiler, bizlere yardımcı oldular. Katılımlar yoğun, gerekli destekler verildiğinde bu tür etkinliklerimiz devam edecek.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.