Turpçu kapanan Filyos balıkçı barınağını meclise taşıyacak

  • Haberin Tarihi: 22 Şubat 2018
  • Bu haber 401 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turpçu kapanan Filyos balıkçı barınağını meclise taşıyacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde bulunan ve 6 yıldır içi kum dolması ile kapanan balıkçı barınağını TBMM’ye taşıyor.

Haber sitemiz tarafından burası ile ilgili olarak defalarca haber yapılmasına rağmen hiçbir kurum ve kuruluşun buraya el atmaması üzerine yapılan ‘Filyos balıkçı barınağı kapandı!’ haberinden sonra CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu Konuyu Meclise taşıyacağını ifade etti.

Peki haber nedir?

“Milyonluk yatırım yapılan Filyos Balıkçı barınağı kapandı…

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde bulunan ve birçok balıkçı teknelerinin gırgırların ortak kullanım haline gelen Filyos balıkçı barınağı kapanma noktasına geldi.

En son 13 Haziran 2012 tarihinde Liman ve Hava İşletmelerine bağlı Kazar 4 isimli liman tarama gemisi tarafından 6 yıl önce temizlenen ve o zamandan bu zamana kadar atıl hale gelen Filyos balıkçı barınağı adeta şimdilerde kan ağlıyor. Filyos Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yalçın Kumbas, balıkçı barınağın şimdilerde kendi kaderine terk edildiğini açıklayarak 6 yılda bu barınaktan kooperatif olarak zarar ettiklerini açıkladı.

6 yıldan bu yana hiçbir yatırım yapılamayan ve ağzı kum dolu olan barınağın büyük balıkçı teknelerinin girişine engel olduğunu açıklayan Kumbas, yetkililere acil çağrıda bulundu. Filyos beldesindeki birçok balıkçılarında bu barınağı kullandıklarını dışarıdan gelen büyük teknelerin buraya yanaşamadıklarını anlatan Kooperatif Başkanı Kumbas, barınağın içinde olan kumun temizlenmesini istedi.

Bundan yaklaşık 6 yıl önce Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın girişimleri çerçevesinde Filyos balıkçı barınağının temizlenmesinden sonra buranın kendi kaderine terk edilmesi ve gözardı edilmesi balıkçılar tarafından da hoş karşılanmadı. Balıkçılar barınağın temizlenmesini ve bu alanın Filyos açısından çok önemli olduğunun altını çizdiler.” (Haber-Foto:Anıl TAŞKIRAN- Özel Haber) 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.