TOKİ’ye ruhsat uyarısı… “Mühürlemek zorunda….”

  • Haberin Tarihi: 8 Ocak 2018
  • Bu haber 383 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ’ye ruhsat uyarısı… “Mühürlemek zorunda….”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma’da yapacağı konutlar için zemin çalışmalarına başlayan TOKİ’nin inşaat ruhsatı almadığını bildirerek “Eğer kısa bir süre içinde ruhsat almazlarsa, üzülerek söylüyorum, mühürlemek zorunda kalacağız”

Çaycuma Belediyesi Meclisi’nin 2018 yılı ilk toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye meclis üyelerinin yanı sıra daire müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, 2017’de yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Belediye bütçesinin 2017 yılı için, 38 milyon lira belirlendiğini ancak bunun 32 milyon 572 bin lirasının harcandığını belirten Başkan Kantarcı, “Gelirimizse 38 milyon liranın çok daha üzerinde, 41 milyon 267 bin lira oldu. Gelirlerde yüzde 109’luk bir gerçekleşme oranı oldu. Bu memnuniyet verici. 2017’de daha önceki yıllarda olduğu gibi yüksek bir verimlilik geçirmekten dolayı memnuniyetimi ifade ediyorum. Gelirlerin elde edilmesinde, giderlerin de son derece düzgün bir şekilde harcanmasında emeği geçen başta Mali İşler Müdürümüz olmak üzere tüm arkadaşlarımı kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

TOKİ’NİN RUHSATSIZ ÇALIŞMASINI KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 2017 yılının ilk aylarında kura çekilişinin yapıldığı TOKİ konutlarında temel altı zemin düzenleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. TOKİ’nin henüz inşaatla ilgili ruhsatı almadığını belirten Başkan Kantarcı, şöyle dedi: “Bu konuda kendilerini aralık ayında bir hayli sıkıştırdık, şu anda ruhsatsız çalışmalara devam ediyorlar. Bu gidişata eğer kısa bir süre içerisinde ruhsatlarını alır hale gelemezlerse üzülerek söylüyorum mühürlemek zorunda kalacağız. Böyle güzel bir projenin ve TOKİ gibi bir kuruluşun eliyle yapılan böyle teknolojik bir inşaatın şu ana kadar ruhsatının alınmayışını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.” (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.