TEGV’de Yeni Etkinlik Yılı Başlıyor!

  • Haberin Tarihi: 28 Eylül 2017
  • Bu haber 308 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TEGV’de Yeni Etkinlik Yılı Başlıyor!

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), yüz binlerce çocuğumuza nitelikli eğitim desteği vermek üzere, Eylül ayında tüm etkinlik noktalarında kapılarını açtı.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, güzel bir çocukluk geçirmeleri ve geleceğe donanımlı hazırlanmaları için, yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim olanakları sunuyor. TEGV’in 2017-2018 Etkinlik Yılı Eylül’de başladı!

TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 71 Etkinlik Noktası, bütün çocukları kucaklayan, güler yüzlü, sıcak, donanımlı ve aktif öğrenme ortamları sunuyor. Kurulduğu günden bu yana geçen 22 yıl içinde TEGV, iki buçuk milyon çocuğumuzu nitelikli eğitim desteğiyle güçlendirdi.

TEGV’de çocuklarımız sosyal/duygusal yeteneklerini geliştirirken, empati kurma ve takım çalışması becerilerini yükseltiyor, kendilerini ifade ederek özgüven kazanıyorlar. Matematik, fen, sanat ve okumanın yanı sıra bilişim alanında olumlu tutum geliştirip özyeterlilik algısı yüksek bireyler oluyorlar. Farklı becerilere sahip olarak dünyaya gelen tüm çocuklara kendi potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetme fırsatı sunan TEGV’de bütün etkinliklere 1.sınıftan 8.sınıf arası tüm  çocuklarımız ücretsiz olarak katılabilirler.

Tüm ilköğretim çağındaki çocuklara açık olan TEGV  Çaycuma  Öğrenim Biriminde 3 Ekim  itibarı .Düşler ve Drama Atölyesi,BirlikteÖğren,Okuyorum-Oynuyorum,Matematik -Fen EğlenerekÖğren,AlgoDigitalOkulaDestekÇalışmaları(İngilizce ,Matematik.),KısaSüreliEtkinlikler(Farklılıklarasaygı,özgüven,geziler…) başlayacak.

Etkinlik Noktası Bilgileri :TEGV Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi

Adres:Ziraat Bankası Karşısı Koru Züccaciye Üstü Kat:1-2 Çaycuma /Zonguldak

Tel :03726157656

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.