Otomobil lastikleri çıktı!.

  • Haberin Tarihi: 6 Haziran 2017
  • Bu haber 685 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Otomobil lastikleri çıktı!.

Bartın’ın Amasra ilçesinde, Dünya çevre günü etkinlikleri kapsamında Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanlığına bağlı DEGAK -3 ekipleri tüplerle denizi dalarak, çöp toplandılar.

Dünya Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında Amasra Kaymakamlığı, Bartın İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Amasra ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Grup komutanlığı Büyük liman’da karada öğrenciler denizde de Degak-3 adlı dalgıçlar deniz dibinde temizlik yaptı. Amasra Milli Eğitim Müdürlüğü de 40 öğrenci, vatandaşlar ve sahil güvenlik grup komutanlığı askerleriyle birlikte ortalaşa, Amasra Büyük liman kumsalındaki çöpleri topladılar.

Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanlığına bağlı DEGAK-3 dalgıç ekibinden 5 dalgıç tüpleriyle birlikte Büyük liman mevkiinde suya daldı. Deniz temizliği sırasında kameraya çeken dalgıçlar deniz içinde şişeler, lastikler, cam şişeler, demirler ve ev eşyaları ile karşılaştılar. Denizden çıkartılan çöpler daha sonra belediyeye ait çöp arabasına konuldu. Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol yaptığı açıklamada, “ 5 Nisan Dünya çevre günü nedeniyle Amasra ilçemizde bir organizasyon yaparak, kumsalda öğrencilerimiz temizlik yaptı. Denizde ise Sahil güvenlik grup komutanlığında bağlı DEGAK-3 dalgıç ekibi deniz dibinde temizlik yaptı. Amacımız insanların çevre bilincini oluşturmak istedik. Bilinçsiz vatandaşlarımız yüzünden denizlerimizin nasıl kirlendiğini göstermek istedik.”dedi. Bartın İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ali Özcan, “Dünya çevre günü nedeniyle ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bizde Amasra’da kıyı temizliği ve deniz temizliği yaptık. Amacımız vatandaşlarımızın çevre bilincini kazanmasını sağlamaktır. Bakanlığımızın hedefi mavi bayrağa sahip plaj sayısını Avrupa ölçeğinde birinci sıraya yerleştirmektir. Denizden çıkardığımız ürünleri vatandaşlarımızda görmesini sağlayarak, çevre bilincinin oluşturulmasını istiyoruz. Dünya çevre günü kutlu olsun.”dedi. (Ayhan ACAR/Bartın DHA)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.