Orman personeli eşleri giyim kursuna başladı…

  • Haberin Tarihi: 27 Aralık 2018
  • Bu haber 265 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Orman personeli eşleri giyim kursuna başladı…

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ile Zonguldak İli Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Orman Personeli Giyim Kursu kurum sosyal tesislerinde faaliyete başladı ve ilk ürünler elde edildi. Yaz mevsimine kadar devam edecek kurs haftada 5 tam gün olarak planlandı.

Zonguldak İli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Öğretmeni Sevinç Doğan nezaretinde 05.11.2018-30.05.2018 tarihleri arasında Bölge Müdürlüğünde çalışan personel eşlerinin katılımıyla gerçekleştirilen kursa 24 kursiyer iştirak ediyor.

On Parmağında On Marifet Ev Hanımları…

Bölge Müdürlüğü sosyal tesislerinde Orman Bölge Müdürlüğü ve Zonguldak İşletme Müdürlüğü personel eşlerinin katıldığı kursta meslek sahibi olsun ya da olmasın ev hanımları da ev ekonomisine destek olmak için dikimi yapılan elbiseleri aile fertleri olarak giyecekler, dilerlerse pazarlayabilecek ve ek gelir elde edebilecekler. Sadece kendi giyim ihtiyaçları değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi kişilere de özellikle kışlık giyim konusunda yardımcı olacaklarını beyan ettiler.

Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı kurs çalışmalarını yerinde inceledi ve kurs ortamında verimli bir süreç için lüzumlu olan temel ihtiyaçlar belirlendi. Kurs öğretmeni Sevinç Doğan ve kursiyerlerden bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada “Kadınların el becerilerini geliştirmesi, boş zamanlarını değerlendirmesi ve ürettikleri ürünlerin satışını yaparak ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla bu kursun açılmasına teşvikte bulunup imkan sağlanmıştır. Bu alanlar ev hanımlarının sosyal anlamda faydalandığı, ev ekonomisine katkı sunmak için ilk adımı attığı faaliyet alanlarından biridir. Kursumuza katılan kursiyerlerimize ve uzman öğretmenimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bayanlarımız kültürünü ve sosyal dokusunu korusun, yaşam standartları yükseltsin istiyoruz. Aynı zamanda bu nevi meşguliyetlerin birliktelik, üretim yapmanın hazzı vb. nedenlerden dolayı psikolojik yönden de olumlu etkiler bırakacağına inanıyorum. Biz ev hanımlarımızı daha fazla üretimin içerisine çekmek ve değerlerimizi hep birlikte geleceğe aktarmak istiyoruz.“ dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.