O bir Devrekli!. Bakın 3 işi bir arada nasıl yapıyor!.

  • Haberin Tarihi: 6 Ocak 2018
  • Bu haber 2.399 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
O bir Devrekli!. Bakın 3 işi bir arada nasıl yapıyor!.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde yaşayan Muhammet Ali Çekirdekçi adlı gassal hiç kimsenin istemediği cenaze yıkama işini 20 yıldır severek yapıyor. Aynı zamanda Belediyede itfaiye eri, su altı arama kurtarma gibi işleri yapan Çekirdekçi, yaptığı mesleklerle ilgi odağı oluyor

Devrek’te Muhammet Ali Çekirdekçi adlı gassal hiç kimsenin istemediği cenaze yıkama işini 20 yıldır severek yapıyor. Devrek Belediyesi Cenaze Birimleri Sorumlusu ve hocası olarak görev yapan Muhammet Ali Çekirdekçi (38) ilk cenazesini 18 yaşında yıkadığını söyledi.

20 YILDIR CENAZE YIKIYOR
20 yıldır cenaze yıkadığını ve babasının desteğiyle ilk cenazesini 18 yaşındayken yıkadığını ifade eden Çekirdekçi, “20.yıl babamın zoruyla ve desteğiyle başladım ilk cenazemi eski hastanede traktör altında kalan akrabamızın cenazesiyle başladım. 8 sene babam Hulusi hoca, hacı Müfit, Durmuş hocamla fabrika camisinin morgunda sonrada Sayın vekilim Özcan Ulupınar’ın vesilesiyle belediyede merhum Ahmet Kaya hoca, Murat Yavuz hoca, Murat Güneş hoca ve Rasim Badur hocayla 12.Yılıma girerek cenaze yıkama gassal mesleğinde 20. Yılıma girdim. Mesleğimi severek yapıyorum. Çok şükür çok dua aldım onların sayesinde kadro aldım. Bana meslekte 20.yılımı gururla yaşatan başta Eşim, Annem, Babam sonrada işi kusursuz yapmama vesile olan Murat Güneş, Rasim Badur, meslektaşlarım, mezar kazıcılar,itfaiye müdürü Recep korum ve itfaiye çalışanlarına,zabıta müdürü İsmet Uzunsoy ve zabıta çalışanlarına,Belediye çalışanlarına ve her zaman yanımda olan Milletvekilimiz Özcan Ulupınar, Belediye Başkanımız Mustafa Semerci ve Devrek halkına sonsuz teşekkürler ederim”diye konuştu. (Kaynak: Bölge Haber)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.