Milletvekili Türkmen Ankara’da Trabzon günlerine katıldı

  • Haberin Tarihi: 18 Nisan 2019
  • Bu haber 172 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Milletvekili Türkmen Ankara’da Trabzon günlerine katıldı

Bu yıl Ankara’da 14.cüsü düzenlenen Trabzon Günleri kapsamına Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen Trabzon Günlerinin ilk günü olan 18 Nisan Perşembe günü Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen açılış programına katıldı.

Etkinliğe; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yanı sıra, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Ankara Valisi Vasıp Şahin, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Trabzon Ak Parti Milletvekilleri Muhammet Balta, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu,ve çok sayıda davetli katıldı.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen Ankara’da bu yıl 14.cüsü düzenlenen Trabzon Günlerine katılarak açıklamalarda bulundu. Türkmen, Trabzon’un kültürü, tabiatı ve turizmi her yönüyle Ankara’da tanıtılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bugünleri her sene iple çekiyoruz, 14.’sü yapılıyor. Bu etkinliğe katkısı olan Bakanlara, Belediye Başkanlarına ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. İyi ki de yapmışlar. Hasret gideriyoruz, kültürlerimizi karter karter oluşturuyoruz. Bazılarımızın Trabzon’a gitme imkanı olmuyor. Aslında gitmek lazım ama Trabzon’u Ankara’ya taşımak yapılabilecek faaliyetlerden en iyisi olabiliyor. Başkentimizde bütün şehirlerin insanları da Trabzon’un kültürü, tabiatını tanıyor. Dolayısıyla Trabzon’un hem tanınmasına hem de turizme katkıda bulunuyor. Bunun için emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Başta İlçe Belediye Başkanlarımızı, milletvekillerimizi, Bakanlarımızı ve valimizi tebrik ediyorum. İyi ki varlar, Bunun devamını da diliyoruz. Daha geniş çapta, sene de bir kez değil de başka şehirlerinde olmak üzere, mesela İstanbul’da feshaneler yapılıyor. Yine orada da yapılmasını diliyorum. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkmen daha sonra katılımcılar ve davetlilerle birlikte açılan stantları gezdi. Trabzon Günleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 21 Nisan’a kadar devam edecek. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.