Mehmetçik için ilmek ilmek atkı, bere ördüler…

  • Haberin Tarihi: 10 Şubat 2018
  • Bu haber 312 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mehmetçik için ilmek ilmek atkı, bere ördüler…
Bartın Valiliği  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde kurulan Proje Uygulama Eğitim Merkezinde eğitim almakta olan kadın kursiyerler ile Bartınlı Kadınlar Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde mücadele eden askerlerimiz için bere ve atkı ördüler.
Sınırdaki Mehmetçiğe gönderilmek üzere hazırlanan ve Bartınlı Kadınların ördüğü  atkı ve bereler, Afrin bölgesinde yürütülen harekata katılan askerlerimize gönderilmek üzere düzenlenen programa katılan Vali Nusret Dirim, “Afrin Bölgesinde geleceğimiz için, istikbalimiz için vatanımızın bekası için cansiperane bir şekilde mücadele eden kahraman askerlerimizle Bartın halkının birlikte olduğunu,  yüreklerinin onlarla birlikte attığını,  onlara sevgi ve desteklerini ifade etmek üzere Bartınlı hanımefendilerin ve Vakfımızda eğitim gören hanımefendilerin hazırladıkları paketleri Afrin’deki Mehmetçiğe iletilmek üzere teslim aldık.Bu duyarlılıkları için şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye’nin her yerinde halkımızın duyarlılık içinde olduğunu memnuniyetle görüyoruz. Bartın halkının bu desteği Mehmetçiğimize moral olacaktır.Biz de en kısa süre içerisinde  Mehmetçiğimize ulaştıracağız.”dedi.
Programda Garnizon Komutanı, Vakıf Müdürü ile Proje Uygulama Eğitim Merkezinde eğitim alan kadın kursiyerler ve  eğitmenler hazır bulundu. (Haber Merkezi)
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.