Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan ve Kıbrıs’tan geldiler

  • Haberin Tarihi: 22 Nisan 2019
  • Bu haber 217 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan ve Kıbrıs’tan geldiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan ve Kıbrıs’tan gelen dünya çocukları Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı ziyaret etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 99. yılı nedeni ile ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Zonguldak’a gelen dünya çocukları Belediye Başkanı Ömer Selim Alan tarafından Belediye önünde karşılandı. Dünya çocukları daha sonra Başkan Alan’ı makamında ziyaret etti.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan tarafından makamda karşılanan çocuklara Başkan Alan tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Belediye Başkanı Ömer Selim Alan 4 ülkenin çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla kendisine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız nedeniyle, Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan ve Kıbrıs’tan gelen dünya çocuklarımızı ülkemizde ve şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı büyük bir coşku ile kutluyoruz. Şehrimize, gelen yavrularımızı kendi yuvalarındaki sıcaklığı hissettirebildiysek ne mutlu bize. Ülkelerarası dostluk, kardeşlik duygularımızı pekiştirdik. Ülkemize ve şehrimize hoşgeldiler”şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.