Körler: “Her alanda gelişmiş bir Çaycuma gördüm”

  • Haberin Tarihi: 11 Haziran 2018
  • Bu haber 313 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Körler: “Her alanda gelişmiş bir Çaycuma gördüm”

Ünlü sanatçı Mithat Körler, 25 yıl sonra geldiği Çaycuma’da Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı makamında ziyaret ederek, “Çaycuma, gerçek anlamda yaşanabilir çok güzel bir kent olmuş. Ülkesini seven, bayrağını seven, milletini seven bir sanatçı olarak sayın başkanımıza minnettarım” dedi.

Ünlü sanatçı Mithat Körler, Çaycuma’da 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Orhan Yardımcı ile birlikte Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret etti. Körler, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesinde okuyan öğrencilerin Çaycuma hakkında güzel sözler söylediğini, ziyaretine geldiği Çaycuma eski Belediye Başkanı Orhan Yardımcı’nın da aynı duygu ve düşünceleri kendisiyle paylaştığını belirterek, “Çaycuma’ya ben 25 yıl önce gelmiştim. Sevgili Orhan abim benim can dostumdur. Aile büyüğümüzdür. Onu ziyarete geldim. Orhan abim sayın başkanımızdan çok bahsetti, yaptığı işlerle ve insanlığını anlata anlata bitiremedi” dedi.

KÖRLER: “HER ALANDA GELİŞMİŞ BİR ÇAYCUMA GÖRDÜM”

Çaycuma’da yaşayıp da üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesi ya da Osmangazi Üniversitesinde okuyan gençlerle zaman zaman buluşma imkânı olduğunu söyleyen Körler, “Onlar Çaycuma’nın çok geliştiğini ve çok büyüdüğünü ifade ediyorlar. Bugün görme imkânı bulduk. Gerçekten de genç kardeşlerimizin söylediği gibi Çaycuma çok güzel bir yer olmuş. 25 sene zarfında çok gelişmiş, büyümüş. Her alanda gelişmiş bir Çaycuma gördüm. Çok mutlu oldum. Sayın başkanımı kutluyorum. Çaycumalıları kutluyorum. Ülkesini seven, bayrağını seven, milletini seven bir sanatçı olarak sayın başkanımıza minnettarım. Ona çok teşekkür ediyorum” dedi.

KANTARCI: “SÖYLEDİKLERİ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise yaptığı konuşmasında Sayın Mithat Körler’in Çaycuma Belediyesine ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yıllar geçmesine rağmen Mithat Körler’de en ufak bir değişiklik görmediğini belirten Başkan Kantarcı, “Maşallah aynı. Sevgili başkanımız Orhan Yardımcı ile yakın dostluklarını ben yıllardır biliyorum. Orhan Bey’in görev yaptığı 1989-1994 yılları arasında çok güzel etkinlikler olmuştu. Çok güzel konserler, kültür ve sanat olayları, festivaller olmuştu. Mithat Bey de o dönemler de Orhan Bey’e çok destek olmuştu. Dostluklar çok önemli. Hayatta en değerli şey dostluk. Dostlukları sürdürebilmek çok önemli. Çaycuma ile olan bu dostluğun bugün devamının bir ifadesi olarak bir aradayız. Mithat Bey’i bundan sonra Çaycuma’da daha çok sık görmek istiyoruz. Uzun bir aradan sonra bugün beraber olmak beni çok mutlu etti. Çaycuma’nın geçmişini bilen ve bugün de Çaycuma’yı gören bir göz olarak da onun söyledikleri bizim için çok değerli. Ayrıca kendisi de Eskişehir’de yaşıyor, Çaycuma’yı da hep Eskişehir’le birlikte anmaya başladılar” dedi. Başkan Kantarcı, bir süre sohbet ettiği misafirlerine belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.