Kitap topluyor, köy okullarına kütüphane kuruyor…

  • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018
  • Bu haber 230 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kitap topluyor, köy okullarına kütüphane kuruyor…

-ÖZEL İÇERİK- 

Ankara yaşayan 26 yaşındaki Cansu Durgun, 2015 yılında trafik kazasında kaybettikleri arkadaşları Tahir Alkan anısına topladıkları bağışlarla 3 köy okuluna kütüphane kurdu. Sosyal medya aracılığı ile ‘Hedef 1 milyon kitap’ kampanyası çerçevesinde başlattığı ve devam ettirdiği projeyi bu sefer Şehit Ömer Halis Demir’in memleketi Niğde’de gerçekleştirdi.

Zonguldak’taki Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Maliye Bölümü’nden mezun olan Cansu Durgun, 2015 yılında elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Tahir Alkan anısına 2 Kütahya, 1 Zonguldak olmak üzere 3 köy okuluna “Hedef 1 milyon kitap” kampanyası çerçevesinde kütüphane kurdu. 4. kütüphaneyi ise 15 Temmuz kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in memleketi ve aynı zamanda memleketi olan Niğde’nin Edikli kasabasındaki Osmangazi İlkokulu’nda gerçekleştirdi.

Son kütüphanesini Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Göbü köyünde bulunan Göbü Ortaokulu-İlkokulu’na kuran Cansu Durgun kampanyasını Niğde’de sürdürerek Şehit Uzman Çavuş Burak Çeviker adını verdiği Osmangazi İlkokulu’nda hazırlıklarını yaptı ve kütüphaneyi büyük bir kalabalığın oluşturduğu görkemli tören ile açılışı yapıldı.

Hayalini sürdürmeye devam edeceğini belirten Cansu Durgun, “Hedefimiz toplam 1 milyon kitap ile Anadolu’daki birçok köy okuluna ulaşmak ve kütüphaneler kurmak. İnandık ve başardık. Adımlarımızı sağlam atıp güzel bir yola çıktık ve her daim iyi ki diyeceğimiz insanlarla tanıştık. Mücadele ettik. Yaklaşık 7 aylık bir süreçte adım adım hedefimize ulaştık. En ince ayrıntısına kadar düşünüp şu köşeye de mavi hayal yakışır mı acaba dediğimiz her hayali – hayalini  Uzman Çavuş Şehit Burak Çeviker kütüphanesinde yaptık. Yürüdüğümüz bu yolda bizlere gönülden destek olan herkese binlerce kez teşekkür ediyoruz. Zorlu, engelleri olan bir süreçti ama her daim inanarak adım attık, hayallerimiz bir adım ötede dedik. Hayalini gerçekleştirdik çocuklarımıza ulaştık. Okusunlar ilerde de okutsunlar istedik. Ne güzel insanlar biriktirmiş etrafında ki güçlenip her karesine umut ektik. Şehidimizin ruhu şad olsun. Unutmayınız hayaller gerçekleştirmek için kurulur” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.