Kendini savcı olarak tanıttı, muhtarın azasını dolandırdı!.

  • Haberin Tarihi: 22 Haziran 2019
  • Bu haber 283 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kendini savcı olarak tanıttı, muhtarın azasını dolandırdı!.

Bartın’ın Kurucaşile ilçesi İlyas Geçidi köyünde ikamet eden ve köyden Bartın’a gelerek Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaat eden İ.Ü dolandırıldığını belirterek şikayetçi oldu.

Dolandırılan şahıs sabah erken saatlerinde cep telefonundan arandığını, numarasının muhtardan aldığını söyleyerek güven verdiğini belirtti. Köyün muhtarını da arayarak azaların numarasını isteyerek onları arayan dolandırıcı, kendisini Jandarma Astsubay ve savcı olarak tanıtan şahıslar tarafından arandığını ve görüşmeler sonucunda hesabında bulunan paralarının başka birisinin hesabına geçirilmesi ile ilgili operasyon yaptıklarını, kendilerinin söylediği her şeyi yapmasını, aksi takdirde operasyonun başarılı olmayacağını söyleyerek köylerde bulunan muhtar ve azalarını özellikle hedef seçtiği belirtildi.

Bu şekilde ağlarına düşürdükleri muhtar azası olan İ.Ü’nün hesabında bulunan toplam 61.000 TL parayı vermiş oldukları hesap numaralarını yatırtmak suretiyle şahsın 61.000 TL dolandırıldığı anlaşıldı. Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ve Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğünün ortak yapılan çalışmalar sonucunda olayın şüphelisi M.D. tespit edilerek ortak operasyon neticesinde yakalandı.

Yakalanan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Kaynak: Bartın Olay Medya)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.