Karapınar’da “Mavi Kapak” kampanyası…

  • Haberin Tarihi: 6 Şubat 2018
  • Bu haber 307 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Karapınar’da “Mavi Kapak” kampanyası…

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Karapınar Abdullah Güpgüpoğlu Ortaokulunda toplanan 2 çuval plastik kapak Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Çaycuma Şubesine teslim edilerek kapakların tekerlekli sandalyeye ve diğer medikal malzemelere dönüşmesine katkı sağlanabiliyor.
Kapaklar nasıl tekerlekli sandalyeye dönüştürülüyor diye merak edenlere edinilen bilgiyi de paylaşalım: “Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaşan kapaklar önce tartılır ardından gönderen kişilerin iletişim bilgileri ile kayıt altına alınır. Daha sonra içindeki yabancı maddelerden ayrıştırılan kapaklar anlaşmalı geri dönüşüm firmasında tekrar tartılarak ve faturalandırılarak teslim edilir. Elde edilen gelir, kampanya hesabı aracılığı ile teslim alınarak ihtiyaç sahiplerinin akülü ve manuel sandalye satın alımları gerçekleştirilir.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği olarak yürütülen bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı; şu anda akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturacak.” Karapınar Abdullah Güpgüpoğlu Ortaokulu öğrencileriyle birlikte topladıkları 2 çuval kapağı Çaycuma Omurilik Felçlileri Derneği Şubesine teslim etmekten onurlu ve gururlu. Gelin sizler de bu sosyal sorumluluk projesine destek vererek engelli vatandaşlarımızın daha özgür olabilmelerine katkı sağlayın. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.