İskoçlu müzisyen Paul Dwyer Zonguldak için söyledi….

  • Haberin Tarihi: 17 Kasım 2018
  • Bu haber 298 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İskoçlu müzisyen Paul Dwyer Zonguldak için söyledi….


90’lı yıllarda fırtına gibi esen Endipol grubunun Paul’ü 30 yıldır Türkiye’de yaşıyor. İskoç müzisyen Paul Dwyer, “Karadır Kaşların” isimli türküyü söyleyerek bunu sosyal medyada paylaşarak büyük bir rekora imza attı.

Endipol grubunun İskoçlu sanatçısı olan Paul Dwyer, Zonguldak’a ait olan ‘Karadır Kaşların’ isimli türküyü söyleyerek sosyal medya da izlenme rekorları kırdı. İskoç müzisyen Paul Dwyer durumu şu şekilde özetleyerek; “Ben de Türk’üm ve bunu gururla söyleyebilirim” şeklinde yorumladı.

Dwyer; “Ben Türkiye’de 75 il gördüm, dört sene gezdim Anadolu’yu. Müzik programı yaptım. Her gittiğim yörede oraya has bir türkü söylemeye çalıştım. Yöresel aşıklarla, ozanlarla atışmalar yapıyorduk ve ben türkülerinizi öğreniyordum. Kaybolan sazları imal eden, kültürü yaşatmak isteyen insanlar var hala. Anadolu’nun kaybolan türkülerini de keşfetmek istiyordum. Gittiğim yerlerde de öğrenip söylemeye çalıştım. Bugüne geldiğimizde her hafta sosyal medyadan bir Anadolu türküsünü yorumluyor arada yabancı şarkılar da söylüyorum. Genellikle stüdyo ortamında canlı söylüyoruz. “Karadır Kaşların” muhteşem bir türkü zaten. Daha profesyonel bir şey yapmak istedik. Notaları çıkardık, çalıştık, müziğin alt yapısını yapıp ortaya böyle bir şey çıkardık. Yayınladık ve bir anda patlama oldu. Şokunu hala yaşıyorum, müthiş yorumlar geliyor” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.