İl Sağlık Müdürlüğünde görev değişikliği…

  • Haberin Tarihi: 31 Ekim 2017
  • Bu haber 587 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İl Sağlık Müdürlüğünde görev değişikliği…

Sağlık Bakanlığının 694 sayılı Kanun Hükmünde K ararname ile  Merkez ve Taşra Teşkilatı değiştirilerek yeni görev tanımları belirlendi. Bu kapsamda Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlükleri kapatılarak İl Sağlık Müdürlüğü tek çatısı altında toplandı.

Bu nedenle Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Ertuğrul Güner İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen devir teslim töreni ile görevini mevcut İl Müdürü Dr. Bilal Cin’den devraldı. Devir teslim törenin bir açıklama Dr. Bilal Cin şöyle dedi; “ Yaklaşık altı yıldır yürütmekte olduğum İl Sağlık Müdürlüğü görevimi Uz.Dr. Ertuğrul Güner beye devrediyorum. Bu süre zarfında elimden gelen tüm gayreti ilimizin sağlık hizmetinin daha ileriye gelebilmesi için gösterdim. Bu kutsal görevde bana desteklerini esirgemeyen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Makamların insanlar için gelip geçici olduğunun ve esas olanın geride hoş bir seda bırakmak olduğunun bilincinde yeni görevinde meslektaşıma başarılar diliyorum. İnanıyorum ki kendisi bu çıtayı daha yükseklere taşıyacaktır “ şeklinde konuştu.

Ardından görevi teslim alan Uz.Dr. Ertuğrul Güner ise şunları söyledi. “ Bu bir hizmet yarışıdır, Bilal bey bu güne kadar görevini layıkıyla yerine getirdi. Umarım bizde bizde yerine layıkıyla getiririz. Bizde Bilal bey gibi zamanı geldiğinde anlımızın akı ile arkadaşlara devrederiz “ dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.