Hani uça(cak)tık ne oldu!?

  • Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2018
  • Bu haber 1.178 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hani uça(cak)tık ne oldu!?

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde bulunan Zonguldak havalimanı geçtiğimiz yıllarda Borajet firmasının İstanbul-Zonguldak-Trabzon seferlerini belirli müddet yapmasından sonra yolcu potansiyeli olmayışı nedeniyle seferler kaldırılmıştı. Aradan geçen uzun bir zaman diliminden sonra yurt içi seferleri ne yazık ki yapılmıyor.

Zonguldak Ak Parti milletvekili Özcan Ulupınar ha bugün, ha yarın, ha şu tarihte uçacağız demesine rağmen hiçbir yıl kat edilmedi ve seferler başlatılamadı.

Şuan da yanlız yurt dışı seferleri yapılırken iç hat seferleri ILS denen cihazın gelmesi gibi THY firması tarafından hep bahane edildi.

Aradan geçen zaman zarfında ILS cihazı alındı. Maliyeti 700 bin € olan cihaz yeni Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Demokrasi Platformu ve Almanya Zonguldaklılar Derneği’nin girişimleri ile çözüldü. Ancak cihazın yerleşim yeri ve etüt çalışmasının ardından temeli de kazılmış oldu.

Son alınan bilgiye göre cihazın yerine konulması ve kabloların döşenmesi içinde girişimler başlatıldı. Alınan bilgiye göre kabloların döşenmesi işi ise 1 yılı aşkın sürede yapılması dolayısıyla yurt içi seferleri de iddiaya göre başka bir döneme kaldı. Zonguldaklıların bir çoğu yurt içi seferlerini ne zaman başlayacağını beklerken şimdi kabloların döşenmesini bekleyecek.

Öte yandan Zonguldak’ta 2018 yaz dönemi yurt dışı seferleri de devam ediyor. Bazı vatandaşlar Zonguldak havalimanına gelen yurtdışı uçağının pilotları alman olurken ve piste iniş konusunda problem yaşamazken THY’nın yaptığı bahanelerle adeta firmaya ve bölge milletvekilerine ateş püskürüyorlar. (Anıl TAŞKIRAN- ÖZEL HABER)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.