“Gerekli su analizleri yapıldı”

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2018
  • Bu haber 199 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Gerekli su analizleri yapıldı”

Çaycuma ilçe Kaymakamı Serkan Keçeli, son günlerde ilçede baş gösteren hastalıkların şebeke suyuna bağlanması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlçede son günlerde isal ve kusma şikâyeti ile hastaneleri dolduran vatandaşların, bu rahatsızlığı şebeke suyuna bağlamalarına ilişkin çıkan iddiaları Kaymakam Serkan Keçeli yanıtlayarak, gereken analizlerin yapıldığını ve önümüzdeki günlerde gelecek olan sonuca göre değerlendirmelerin yapılacağını söyledi.

Keçeli yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta ilçede yaşayan vatandaşlarımızın isal ve kusma vakası ile hastanelere giriş yaptığını öğrendik. Rahatsızlıklarının sebebini şebeke suyuna bağlı olduğu iddia edildi. Bu sebeple sadece şehir merkezinde değil köylerimizde de şebeke sularında gerekli analizler yapıldı ve gönderildi. Gelecek sonuca göre bu değerlendirmeyi yapabiliriz. Aslında bu hastalıkların sebebini kış ayına da bağlamak mümkün. Bu tarz rahatsızlıklar soğuk algınlığından da olabilir. Hastaneye giden vatandaşlara yapılan tetkiklerin sonucu henüz belli değil. Önümüzdeki günler gelecek olan sonuca göre değerlendirme yapabiliriz. Aldığımız bilgilere göre de bu hafta içerisinde isal ve kusma vakalarında azalma var.” (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.