Filyos’ta engellilere en özel festival!.

  • Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018
  • Bu haber 779 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Filyos’ta engellilere en özel festival!.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde Belediye, Cumayanı Mahallesi Muhtarlığı ve vatandaşların organizasyonu ile Rehabilitasyon merkezinde eğitim gören yaklaşık 20 engelliye festival düzenledi.

Filyos beldesinin Cumayanı mahallesinde düzenlenen etkinliğe; Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Belediye Meclis Üyeleri, Cumayanı Mahallesi Muhtarı Sedat Alın, Kocaali Mahalle Muhtarı Halit Yankın, engelli çocukları ile aileleri ve çok sayıda vatandaş topluluğu katıldı.

Saltukovalı yerel sanatçı İbrahim Hakkı Alkan’ın sevilen şarkıları ile düzenlenen etkinlikte Rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelliler doyasıya eğlendi. Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’da çocuklarla şarkılara ve oyun havalarına eşlik ederek sahneye çıkarak oynadı. Ayrıca etkinlikte engelli çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

“BELEDİYE OLARAK ÖNCELİĞİMİZ ENGELLİLERDİR”

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal engelli çocuklara yönelik düzenledikleri festival ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında, engelli çocuklara aileleri ile birlikte 27-28-29 Temmuz’da Belediye olarak düzenleyecekleri festival kapsamında sahne de öncelik vereceklerini ayrıca Belediye olarak ağır engelli ve engelli çocukların hastane ihtiyaçlarını karşılamak için ambulans aldıklarını, bu ambulanstan istedikleri gibi hizmet alacaklarını kaydetti.

Ünal, “Bugünün anlamını ve önemini kelimelere sığdırmak mümkün değil. Bu kardeşlerimiz bizim hepimizin birer çocukları ve yavrularımız. Bu kardeşlerimizi de mutlu etmek bizimde görevimiz dedik. Bu etkinliği muhtarımızla birlikte yapmaya karar verdik. Çok güzel ve iyi oldu. İnşallah bundan sonraki etkinliği de güzel bir şekilde yaparız. Kardeşlerimizde eğitimlerini görüyor. Bu çocuklarımıza bakan anne ve babalar iyi insanlar. Onlar bu dünyaya gelmiş güzel insanlar, teşekkür ediyorum. Şimdi bu kardeşlerimizin festivali oldu ama bizde 27-28-29 Temmuz’da bizde Filyos Belediyesi olarak festival yapıyoruz. Bende burada otururken kardeşlerimize ne vaat vermek gerekiyor dedim. Düşündüm, taşındım. Dedik ki konserler verilirken hepsine anneleri ile birlikte sahne önünde yer vereceğiz. 3 gün boyunca sahne önünde bu kardeşlerimize yer vereceğiz. Çünkü onlara bu mutluluğu tattırmamız gerekiyor. Ayrıca Belediye olarak ağır engelli ve bu kardeşlerimizin hastane ihtiyaçlarını karşılamak için ambulans aldık. Bu da sizin hizmetinizde. İstediğiniz zaman belediyemizi arayarak bu ambulanstan yararlanabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Etkinlikte ayrıca Atılgan Alsan isimli engellinin babası olan Erdem Alsan ise şarkı söyleyerek herkesi duygulandırdı. Belde de ikamet eden emekli öğretmen Hürriyet Yıldız ise “Özel öğrenciden annesine mektup” isimli makaleyi davetlilere ve etkinliğe katılan kalabalık topluluğa okudu. Yıldız’ın okuduğu mektup sonrası buradaki kalabalık ise duygusal anlar yaşadı. Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ise eğlencede şarkıları ile herkesi neşelendiren Saltukovalı yerel sanatçı İbrahim Hakkı Alkan’a plaket takdim etti. Etkinlik çalınan müzik ile gecenin ilerleyen dakikalarına kadar sürdü. (Haber-Foto: Anıl TAŞKIRAN-ÖZEL)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.