“En Büyük Engel Düşüncesiz Olmak” Projesi Filyos’ta gerçekleştiriliyor

  • Haberin Tarihi: 23 Mayıs 2018
  • Bu haber 1.144 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“En Büyük Engel Düşüncesiz Olmak” Projesi Filyos’ta gerçekleştiriliyor

AB Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı Merkezi Başkanlığı tarafından 2017-2-TR01KA105-047378 referans numarasıyla kabul edilen “The biggest obstacle is to be thoughtless” (En büyük engel, düşüncesiz olmak) isimli proje 16-24 Mayıs 2018 tarihleri arasında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde gerçekleştiriliyor.

Belediye Başkanı Ömer Ünal ve Meva apart sahibi Emre Acar’ın destekleriyle, Engelsiz Hayat Topluluğu ve Zift Organizasyon işbirliğiyle taçlanan bu gençlik değişimi projesinde Litvanya, Romanya, Portekiz, Almanya, Moldova ve Türkiye’den toplamda 40 katılımcı bulunuyor.

Etkinlikte engellilerin hayatı, çektikleri sıkıntılar, bu sıkıntılara özgü çözüm yolları gibi konularda çalışmalar yapan gençler, geceleri hazırladıkları kültür etkinlikleriyle ile hem yöre halkına hem de birbirlerine kendi kültürlerini öğretiliyor.

Aynı zamanda Erasmus plus programını tanıtmak, youthpass sertifikasını anlatmak, gönüllülük çalışmaları yapmak, sivil toplum örgütlerinin çalışma sistemlerini öğretmek, ön yargıların ve ayrımcılığın azalması için farkındalık oluşturmak, sınırların ortadan kaldırılması için çalışmalar yapmak, hoşgörü ortamının artırılması gibi ulvi amaçlarla çeşitli grup çalışmaları, bireysel etkinlikler, seminerler, bilgilendirme toplantıları vb etkinlikler yapan gençler, Zonguldak ve Filyos’u çok sevdiklerini ve tekrar gelmek istediklerini belirttiler.

Yasal temsilcisi Elif Aslı Taş olan ve Zift Organizasyon başkanı Av. Barış Baytok’un önderliğinde devam eden proje 24 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek. Katılımcıların projeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini söyleyen Av. Barış Baytok, bir sonraki projenin de yine Zonguldak ve Filyos yöresinde yapılması için çalışmaların başlatıldığını ve Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın da destekleriyle Filyos halkının tamamının Erasmus plus programlarından faydalanmaları için tanıtım çalışmalarını artıracaklarını ifade etti. (Haber Merkezi) 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.