Emekli maden işçisinin başına geldi..Hemde Türkali’de…

 • Haberin Tarihi: 5 Nisan 2018
 • Bu haber 1.398 kez okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Emekli maden işçisinin başına geldi..Hemde Türkali’de…

Televizyondan aldığı sahte telefonla dolandırıldı

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali Köyü’nde ikamet eden emekli maden işçisi 62 yaşındaki Hayrettin Akar bir televizyon kanalında satılan Samsung Metro XL isimli cep telefonunu sipariş etti. 1 hafta sonra teslimatı yapılan telefon kutudan oyuncak halde çıktı.

Türkali Köyü’nde yaşayan ve emekli maden işçisi olan Hayrettin Akar isimli vatandaşın başına milyonda bir olay geldi. Mega Tv isimli televizyon kanalında satılan Samsung Metro XL isimli cep telefonunu sipariş eden Akar, 1 hafta sonra telefonu teslim aldı. 135.00 TL değerindeki kargo kutusunu açan Hayrettin Akar gördüğü manzara karşısında adeta şoka uğradı. Kutudan sipariş ettiği telefon yerine oyuncak telefon çıkınca dolandırıldığını anladı.

Akar, daha sonra çareyi telefonu iade girişimlerine başladı. Ancak iade işlemleri yeniden teslimat adresine geldi. Şoka uğrayan maden işçisi Hayrettin Akar; “Benim başım yandı, başkaları yanmasın” diye vatandaşları uyardı.

Akar; “Daha önce bir televizyondan telefon aldım. Ancak o telefon doğru sipariş verdiğim telefon geldi. Daha sonra kendime bir telefon daha sipariş edeyim dedim. Televizyonda satılan telefonların ucuz olduğunu gördüm. 99.00 TL’ye satılan telefonu sipariş ettim. 16 Mart’ta sipariş ettiğim telefon 19 Mart’ta elime ulaştı. Kutuyu kargodan teslim aldıktan sonra kutuyu açtım. Ancak o telefon bu telefon değil di. Şoka uğradım. 135.00 TL masraf yaptım. Yani açıkçası dolandırıldım. Ben yandım başkaları yanmasın. Televizyondan telefon siparişi etmesinler. Orjinal telefonları bayilerden alsınlar. Herkes dikkatli olsun” şeklinde konuştu. (Haber-Foto; Anıl TAŞKIRAN-ÖZEL)

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • yusuf
  5 Nisan 2018 16:27

  Cok gecmis olsun abi gercekden üzüldüm dikkat et abi saygilar

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.