Dikkat!. TCDD’den uyarı geldi!..İşte detaylar…

  • Haberin Tarihi: 13 Nisan 2017
  • Bu haber 1.183 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dikkat!. TCDD’den uyarı geldi!..İşte detaylar…

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 2. Bölge Müdürlüğü, demiryolu hatlarında kimyasal ilaçlama yapılacağını açıklayarak, ilaçlamayı müteakip demiryolu hattının 10 metre yakınında bir hafta süre ile hayvan otlatılmaması ve ot hasadının yapılmaması uyarısında bulundu.

TCDD 2. Bölge Müdürlüğü, Zonguldak, Karabük, Ankara (YHT ve Konvansiyonel), Eskişehir (YHT ve Konvansiyonel), Konya (YHT), Niğde, Kayseri,  Kırıkkale, Çankırı, Bilecik (YHT), Sakarya (YHT) demiryolu hattına özel ilaçlama treniyle ve uzman personeller gözetiminde balast temizliğini korumak, çeken ve çekilen demiryolu araçlarına menfi yönde etki eden ve kendiliğinden yetişen otları temizlemek amacıyla kimyasal ilaçlama yapılacağını duyurdu.

Kimyasal ot ilaçlamasında kullanılacak süspansiyonun çevrede bulunan insan ve hayvan sağlığı açısından zararlı olmaması için alınması gereken tüm tedbirlerin alınmış olmasına rağmen ilaçlamayı müteakip demiryolu hattının 10 metre yakınında bir hafta süre ile hayvan otlatılmaması ve ot hasadının yapılmaması gerektiği vurgulandı.

“26-28 Nisan 2017  Zonguldak – Karabük hattında çalışma yapılacaktır” (İMZA GAZETESİ)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.