“Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliği için toplanıldı…

  • Haberin Tarihi: 7 Ocak 2018
  • Bu haber 587 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliği için toplanıldı…

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde geleneksel hale getirilen ve bu yılda yapılacak olan etkinlik programı çerçevesinde Çaycumalılar Dernek Başkanı Savaş Çiloğlu ve tertip komitesi 5-6 Masyı 2018 tarihinde yapılacak olan “Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliği için bir araya geldi.

Çaycumalılar Dernek Başkanı Savaş Çiloğlu toplantı dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları belirtti;

“Geleneksel hale getirdiğimiz “ÇAYCUMALILAR BULUŞUYOR” etkinliği 2018 yılı organizasyonun bu seneki programını belirlemek ve alt yapısını oluşturmak amacıyla 05/01/2018 cuma günü saat 17:00 da SEKA Sosyal Tesislerinde tertip komitesi olarak toplandık. Bu toplantıya tertip komitesi dışında gerek fikirleriyle, gerekse etkinlik içinde yer almak isteyen tüm dostlarımız basın yoluyla davet edildi. Duyarlılık göstererek toplantıya katılan tüm Çaycuma sevdalılarına teşekkür ederim. Bilindiği üzere bu etkinlik Çaycuma ve Zonguldak’ın sorunlarının tartışıldığı, projelerin sunulduğu, dostlukların tazelendiği adını ulusal bazda duyuran bir etkinliktir. Bu acıdan bölgemiz için çok önemlidir. Bölgemizin ufkunu açacak bir organizasyon olması için, bölgemize yakışır bir organizasyon yapma gayreti içindeyiz. Bu organizasyon da destek olmak isteyen Çaycuma sevdalılarının fikir desteğine her zaman açığız.

Toplantı sonucunda bu seneki organizasyonun Ana hatları oluşturuldu. Buna göre etkinliğin;

-5/6 mayıs 2018 tarıhınde Cumartesi Pazar gunleri olmak üzere iki gün yapılmasına;
-Programda kültürel etkinliklerin yer almasına (çesitli sergiler, müzik, tiyatro vb. aktiviteler),
-Her yıl farklı bir köy gezileri kapsamında yaptığımız geziyi bu sene Çayır ve Kışla köyleri ile Filyos güzergahında yapılmasına
-Bölgemizin ufkunu açmak, bilgilenmek ve bilgilendirmek amacı ile bölgemizin öndeki değerlerinden olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi hocalarından Sayın Prof Dr Muharrem Afşar ın “KENT ve EKONOMİ” başlıklı sunumu (sunum bölgemiz ile entegre bir sunum olacaktır) yapılmasına,
-Davetliler listesinin hazırlanmasına bunun için bize gönüllü liste gönderenlerden bu bilgilerin toplanmasına (bireysel başvurular da alınacaktır)
-Organizasyon tertip komitesi olarak önümüzdeki günlerde yeni gelecek önerileri de değerlendirmek ve detaylı çalışmalar yapmak uzere tekrar bir araya gelinmesine.
Ayrica organizasyon için, program içeriğimiz gelecek mantıklı önerilere de açıktır.

Bu organizasyonda bizlere destek veren Çaycuma Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, katkı veren tüm kurum ve kuruluşlar ile duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.” (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.