Çaycumalı yazardan “Eğitimcinin Farkındalığı” kitabı…

  • Haberin Tarihi: 22 Ocak 2019
  • Bu haber 346 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çaycumalı yazardan “Eğitimcinin Farkındalığı” kitabı…

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Esenyurt köyünde 1973 yılında dünyaya gelen Rıza Ceylan eğitim hayatı süresince yazarlık ve aynı zamanda mesleği olan öğretmenliğini de sürdürmeye devam etti. “Eğitimcinin Farkındalığı” adı altında da ilk kitabını çıkardı.

Çaycuma ilçesinde doğan Rıza Ceylan Yazar ve eğitmendir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesi’nde tamamlamış, sonrasına yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans yapmıştır. Farkındalık sahibi bireyler yetiştirebilmek adına, beden dili ve işaret dili çalışmalarını sürdürmektedir. Devam ettirmemekle birlikte Türkiye’nin ilk özel radyo programcılarından olan yazar, ülkemizin saygın kamu haber sitelerinde ve çeşitli dergilerde kişisel gelişim farkındalık ve eğitim üzerine yazılar yazmaktadır.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik, özel eğitim kurumlarına danışmanlık görevlerinde de bulunan yazar aynı zamanda NLP Eğitmeni ve Eğitim Koçudur. Halen Ankara ‘da idareci ve öğretmen olarak görev yapmakta olan yazarın, şiir çalışmaları da bulunmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Ceylan, Ankara ilinde uzun bir süredir ikamet etmekte olup Milli Eğitim camiasında ise halen idarecilik görevi yürütüyor. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.