Çaycumalı İş güvenliği uzmanından önemli kitap!.

  • Haberin Tarihi: 1 Ekim 2018
  • Bu haber 583 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çaycumalı İş güvenliği uzmanından önemli kitap!.

1976 yılında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde doğan Murat Aktaş şu sıralar İstanbul’da faaliyetini sürdürdüğü iş güvenliği üzerine kitap yazarak bu kitabı okuyucunun önüne çıkardı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul’un Bağcılar ilçesinde düzenlenen Zonguldak-Bitlis kardeşlik gecesinde Zonguldak’ın önemli ve saygın şahsiyetlerinden olan Murat Aktaş çalıştığı sektör olan İş Güvenliği üzerine “İş İşten Geçmeden” adlı kitabını yazarak bu kitabı kitapseverlerle buluşturdu.

Murat Aktaş kimdir? 

15.05.1976 Zonguldak Çaycuma doğumlu olupİlk ve orta öğrenimini Zonguldak’da tamamladı. 1994-1998 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümünü okudu. 1998 yılında Devrektaş Yonga Levha Fabrikasına Kalite Kontrol Şefi olarak işe başladı. Askerlik görevi sonrası Starwood Yonga Levha Fabrikasında vardiya amiri olarak işe başladı. 

2002 yılında kendi işini kurmak üzere buradan ayrıldı ve ilk girişimcilik deneyimini yaşadı. 2003 yılında İstanbul’a yerleşerek Midaş Mobilya ve Dekorasyon Fabrikasında kalite yönetim şefi olarak işe başladı. 2004 yılında Fabrika Müdürü olarak Ezaş Eczane dizaynına transfer oldu. 2012 yılında C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı oldu. 2013 yılında da  A sınıfı oldu ve bu tarihten itibaren iş güvenliği uzmanı olarak görev yapmaktadır. İSO 9000 KYS ve OHSAS 18001 Başdenetçisidir. Aynı zamanda Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanıdır. 300 civarında her sektörden ve her büyüklükte firmaya iş güvenliği uzmanı olarak hizmet verdi. Birçok firmaya katlamadan korunma dokümanı hazırladı. Mobilya sektöründe Verimlilik, Kalite ve İnsan Kaynakları danışmanlığı yapmaktadır.   

Zonguldak Bartın Karabük Eski 67’liler Derneğinde Başkan Yardımcısı, Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneğinde Başkan Yardımcısı, Zonguldak Dernekleri Federasyonunda İK Komisyonu Başkanı ve İSG Platformunda Başkan Yardımcısı görevlerini yürütmektedir. Tüm İş Güvenliği Uzmanları Derneği- Tiguder kurucu üye ve Genel Başkanıdır.  Mesleği ile ilgili birçok eğitim ve seminerlere katılmıştır. Dergi, gazete ve web sitelerinde yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.