Çaycuma’dan dünyaya açılan kapı…

  • Haberin Tarihi: 9 Temmuz 2018
  • Bu haber 458 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çaycuma’dan dünyaya açılan kapı…

 

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Yeniceli bir girişimci, aralarında Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve 3 devlet başkanlığına ürettikleri ahşap sandalyeler ilgi çekiyor.

Sertaş Karakaş isimli girişimci ve iki kardeşi 1974 yılında kurdukları sandalye fabrikasında 4 devlet başkanlığına ürettikleri ahşap sandalyelerle ilgi odağı oluyor. Firmalarının 1974 yılında kurulduğunu belirten Firma Genel Müdürü Sertaş Karakaş, üçüncü kuşak olarak faaliyetlerine devam ettiğini söyledi. Aralarında Cumhurbaşkanlığı sarayları, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanlık Sarayı ve Türkiye’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü olmak üzere 4 devlet başkanlığı makamına sandalyelerini gönderiyor.

Önemli gün ve organizasyonlarda da üretimini devam ettiren Karakaş şöyle konuştu: “Firmamız 1974 yılında kurulup şuanda üçüncü kuşak olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Firmamızın en büyük özelliklerinden bir tanesi 4 devlet başkanlık saraylarına sandalyelerini ulaştırmış bir firmadır. 25 ülkeye ihracatımız var. Sandalyeleri gönderdiğimiz yerlere gelince Cumhurbaşkanlığı sarayları, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanlık Sarayı ve Türkiye’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü olmak üzere 4 devlet başkanlığı makamında ürünlerimiz kullanılmaktadır. Firmamız Türkiye ahşap sandalye sektöründe ilk beş firma içerisindedir.

Amacımız ilk on yıl içerisinde ve dünyada ilk beş firma arasına girmektir. Firmamız hale hazırda 20 bin kapasite de sandalye üretimi yapmaktadır. Ürettiğimiz sandalyeler Amerika Birleşik Devleti (ABD) sarayı, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı sarayı, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanlığı, bizi en çok mutlu eden ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Sandalye fabrikası olarak Türkiye’de çeşitli mekanlar, oteller, restaurantlar ve kafelere üretim yapmaktayız. Sandalye sektöründe en zor olan bölüm ise ahşap sandalyedir.” dedi. (Haber Merkezi)

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.