Çaycuma Belediyesi çocuklar için bir ilke daha imza attı

  • Haberin Tarihi: 22 Ekim 2016
  • Bu haber 361 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çaycuma Belediyesi çocuklar için  bir ilke daha imza attı

Çaycuma Belediyesi bir ilke daha imza attı

Çaycuma Belediyesi, bölgedeki bir ilke daha imza atarak, kapalı çocuk parkı yapıyor. Park ilçe merkezinde, belediyeye ait, “Altıgen bina” olarak tabir edilen yerde, 130 metrekare alanda oluşturulacak.
Çaycuma Belediyesi tarafından 130 metrekare alanda kurulan kapalı çocuk parkının içinde insan iskeleti modeli, yerküre, büyüteç, mikroskop, organ önlüğü gibi eğitici malzemelerin yanı sıra ahşap tamir seti, mutfak seti, temizlik seti, diş fırçalama seti gibi eğlendirerek öğreten oyun aletleri de bulunacak. Çeşitli yaş gruplarına hitap edecek şekilde planlanan parkta, ayrıca, top havuzu, Dino tahterevalli, hayvan figürlü kuklalar gibi eğlence amaçlı oyun setleri de yer alacak. Aileler için bekleme alanın da oluşturulacağı parkın hızla tamamlanan inşaat çalışmalarının ardından, iç mekân düzenlemelerine de başlandı. Parkın ekim ayının sonuna yetiştirilmesine çalışılıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Kış ayları başlıyor. Çocuklarımızı evlere hapsedemeyiz. Soğuk günlerde de onlara hizmet verecek bir kapalı park yapıyoruz. Oluşturacağımız sıcacık ortamda, her yaşa uygun oyun setleriyle hem çok eğlenecekler, hem de çok şey öğrenecekler. Hedefimiz çok açık. Çaycuma’yı çocuk dostu bir kent yapmak istiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gelişim evrelerini ne kadar mutlu olarak geçirir, ne kadar bilgiyle donanırsa, yarınlarda, o kadar pozitif insan olarak karşımıza çıkacaktır. Çocukluğu mutlu geçen insanların şiddete, kötü alışkanlıklara meyletmesi mümkün değildir. Bugün attığımız bu küçük adım, yarınlarımız için büyük bir umuttur. Sanıyorum bölgede bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bunun onurunu ve sevincini de ayrıca yaşıyorum” dedi.

ÇAYCUMA BELEDİYESİ, BÖLGEDEKİ BİR İLKE DAHA İMZA ATARAK, KAPALI ÇOCUK PARKI YAPIYOR. PARK İLÇE MERKEZİNDE, BELEDİYEYE AİT, “ALTIGEN BİNA” OLARAK TABİR EDİLEN YERDE, 130 METREKARE ALANDA OLUŞTURULACAK. (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

ÇAYCUMA BELEDİYESİ, BÖLGEDEKİ BİR İLKE DAHA İMZA ATARAK, KAPALI ÇOCUK PARKI YAPIYOR. PARK İLÇE MERKEZİNDE, BELEDİYEYE AİT, “ALTIGEN BİNA” OLARAK TABİR EDİLEN YERDE, 130 METREKARE ALANDA OLUŞTURULACAK.

Anahtar Kelime: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.