BEÜ’den mezun oldu, hayallerini kütüphane ile yaşatıyor…

  • Haberin Tarihi: 20 Eylül 2018
  • Bu haber 853 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BEÜ’den mezun oldu, hayallerini kütüphane ile yaşatıyor…

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Meslek Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra vefat eden arkadaşının anısını yaşatmaya devam eden ve Ankara’da yaşayan Cansu Durgun okullara kurduğu kütüphane hayalini gerçekleştirmek için bu sefer doğduğu şehre kütüphane kuracak.

Yaklaşık 3 yıl önce 2015 yılında trafik kazasında kaybettikleri Tahir Alkan isimli arkadaşının anısını yaptırmış oldukları kütüphaneyi daha kalıcı ve sürekli hale getirmek için çaba harcayan Cansu Durgun, “Bir Milyon” kitap projesi kapsamında 2 adet Kütahya’ya ve 1 adet Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Göbü Köyü’ne kurduğu kütüphaneyi şimdi de doğduğu il olan ve aynı zamanda 15 Temmuz’da darbeci askerlere direnip şehit olan unutulmaz kahraman Şehit Kıdemli Astsubay Ömer Halis Demir’in memleketi Niğde’nin Edikli kasabasına bağlı Osmangazi İlkokulu’nda kütüphaneyi kuracak.

Kütüphaneyi kuracağı Niğde’nin Edikli kasabasına giden Durgun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında; “Doğduğum yer özlemle andığım yer! Ne umutlarla çıktık bu şehirden. Şimdi ise mavi hayaller dolusu valizlerimizle geri geldik. Düştük kalktık kucak dolusu sevgiler dağıttık tüm köye. Samimiydik heyecanlıydık ilk adımlarımızı atarken ve elimizden tutan güzel insanlar vardı çevremizde. Şimdi ise bizler başka çocukların ellerinden tutmak için yol almaya başladık.  Heyecanla bekleyen yüzlerce çocuğumuz var ve mavi hayallerini bir bir anlatacaklar.  Bir dahi, yazar, doktor, öğretmen en önemlisi de kalifiyeli geleceğine sahip çıkan insanlar çıkacak bu köyden. Çocuklarımızın elinden tutup yol göstermek mavi hayallerine ortak olmak bizlerin en büyük en şahane görevidir. 25 Kasım 2018 tarihinde Bir Milyon Kitap projesi kapsamında 4’üncü kütüphanemiz Niğde ilinin Edikli kasabasında bulunan Osmangazi İlköğretim Okuluna yapılacaktır.  Her bir karesini mavi hayaller ile süsleyip geleceğin çocuklarına emanet edeceğiz. Bu süreçte bizlere destek olan Edikli Kasabası Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Musalli beyefendiye ve tüm detaylarda yanımızda olan Sayın Nuriye Arıkan hanımefendiye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu. (Haber: Anıl TAŞKIRAN)

  

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.