BEÜ Çalgı Yapımı Bölümü açıldı…

  • Haberin Tarihi: 5 Aralık 2017
  • Bu haber 361 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BEÜ Çalgı Yapımı Bölümü açıldı…

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devlet Konservatuarı Çalgı Yapımı Bölümü binasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ile diğer daire müdürleri ve akademik personel katıldı.

Atölyeyi ve çalışmaları detaylı bir şekilde inceleyen ve öğrencilerle de sohbet eden Vali Ahmet Çınar, ülkemizde sadece dört üniversitede bulunan ve ulusal ve uluslararası başarıları ve sıra dışı performansıyla göz dolduran Bülent Ecevit Üniversitesi Çalgı Yapım Atölyesinin çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade etti.

Vali Çınar, Çalgı Yapım Atölyesi’nin çalışmalarının Bülent Ecevit Üniversitesi’nin son dönemdeki başarılı çalışmaların önemli bir ayağını oluşturduğunu vurguladı ve şunları söyledi: “Bülent Ecevit Üniversitesi’nde önemli başarılara imza atıldığını görmekten çok mutluyuz. Bülent Ecevit Üniversitesi’nin kaliteli ve istikrarlı büyümesi İlimiz için büyük önem arz etmektedir. Yerli üretim çalgıların İlimizde ve Üniversitemizde yapılıyor olması gurur vericidir. Çalgı yapımı atölyesinin yeni binasının Üniversitemize ve İlimize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Rektör Vekilimize ve emeği geçen Üniversite çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.