Belediye’den çocuk şarkıları konseri…

  • Haberin Tarihi: 17 Ekim 2017
  • Bu haber 255 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediye’den çocuk şarkıları konseri…

Çaycuma Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda çocuk şarkıları konseri düzenliyor. Grup Şubadap’ın katılacağı konser 20 Ekim Cuma günü yapılacak

Çaycuma Belediyesi Grup Şubadap’ın katılımıyla bir çocuk şarkıları konseri düzenledi. 20 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan konser, saat 16.00’da başlayacak. 2013 yılından bu yana yalnızca çocuk şarkıları besteleyen, albümler üreten ve konserler veren bir ekip olan Grup Şubadap ülkenin pek çok yerinde 500’ün üzerinde konser yaptı. “Şarkılarımızın tüm hakları çocuklara aittir” diyerek şimdiye kadar üç albüm yayınlayan Grup Şubadap, son olarak “Dersler Uzun Teneffüsler Kısa” isimli bir albüm yyaımladı.

DOĞA VE EKOLOJİ TEMELLİ ŞARKILAR DA SESLENDİRİYORLAR

Şarkılarını, dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ı, yerkürenin pek çok yerinde şiddet ve istismar nedeniyle kutlayamayan çocuklara armağan ettiklerini söyleyen Grup Şubadap, doğa ve ekoloji temelli şarkılar da seslendiriyor. Doğa ve ekoloji ile ilgili konuları, çocukların kendi dilinden aktarmaya çalışan Grup, doğa merkezli düşünülmesini isteyen, ekolojik dengenin korunması, toplum sağlığını tehdit eden GDO’nun engellenmesi gibi konulara değinen şarkılar üretiyor.

ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Yeni eğitim yılımız başladı. Okul ortamına yavaş yavaş ısınmaya başlayan çocuklarımıza hem bir motivasyon sağlamak, hem de onlardaki doğa ve insan sevgisine bir kez daha vurgu yapıp bu sevgiyi çoğaltmak amacıyla böyle bir konser düzenledik. Grup Şubadap çok değerli bir müzik grubu. ‘Şarkılarımız tüm hakları çocuklarımıza aittir’ diyerek çocukların kendi dilinden müzik üretiyor. Çocuklar bizim geleceğimiz. Tüm çabamız onların yarınlarının daha aydınlık olması için. Onlara daha mutlu bir dünya devretmeyi en önemli görev olarak biliyoruz. Onları böyle sosyal, kültürel etkinliklerle buluşturmayı da önemsiyoruz. Son derece eğlenceli geçeceğine inandığım konsere Çaycumalı tüm çocuklarımı davet ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.