Başkan Öztürk’ten Cumhurbaşkanına saygısızlık!.

  • Haberin Tarihi: 8 Nisan 2019
  • Bu haber 724 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Öztürk’ten Cumhurbaşkanına saygısızlık!.

Pusula Gazetesinden Cüneyt Özfidan’ın haberine göre; 

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde AK Parti’den Belediye Başkanı iken Belediye Başkanlığı’ndan ve AK Parti’den istifası alınan ve 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den yeniden Belediye Başkanı seçilen Vedat Öztürk, makama oturmasının ardından ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın makamda bulunan fotoğrafını kaldırttı.

AK Parti’den istifası alınan Vedat Öztürk, 31 Mart yerel Seçimlerinde İYİ Parti’den aday olarak yeniden Gökçebey Belediye Başkanı seçilmişti. İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Gökçebey Belediyesi’nde gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından görevine başladı. Devir teslim töreninde partililerle birlikte çektirilen fotoğraf karesinde Belediye Başkanı’nın makam koltuğunun arkasında bulunan Türk Bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı yer aldı ancak Vedat Öztürk odasında düzenlemeye giderek makamının yerini değiştirdi. Başkan Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını ise makam odasından çıkarttırdı.

Fotoğrafın kaldırıldığı ise Gökçebey Kaymakam Vekili Ökkeş Furkan Karakurt’un ziyaretinden paylaşılan fotoğraflarla ortaya çıktı. Odasında düzenlemeye giden Başkan Vedat Öztürk, makam koltuğunun arkasına Mustafa Kemal Atatürk ile Türk Bayrağı resmi koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini ise makam odasından tamamen kaldırdı. Cumhurbaşkanının fotoğrafının kaldırılmasına ise tepki vatandaşlardan geldi. Vatandaşlar, “Bir belediye başkanı ne olursa olsun Cumhurbaşkanına saygı göstermeli. Bu yapılan Cumhurbaşkanlığı makamına da bir saygısızlıktır” dedi. Kaymakam Ökkeş Furkan Karakurt’un  bu duruma ziyaret esnasında tepki gösterip göstermediği ise akıllara gelen sorular arasında. (Kaynak: Cüneyt Özfidan / PUSULA)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.