Başkan ateş püskürdü; “Kulüp kendi menfaatlerine kullanılmış”

  • Haberin Tarihi: 20 Ağustos 2018
  • Bu haber 983 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan ateş püskürdü; “Kulüp kendi menfaatlerine kullanılmış”

Çaycumaspor Kulüb Başkanı Mehmet Çarşambalı yaptığı yazılı açıklamasında adeta ateş püskürdü.

05.07.2018 tarihinde yapılan olağanüstü kongre ile kulübü alarak yönetimi oluşturan Başkan Çarşambalı, Çaycumaspor’un siyasete alet edildiğini, kulübün menfaat üzerine kullanıldığını ifade etti. Çarşambalı açıklamasında; “05.07.2018 tarihinde yapılan olağanüstü kongre sonucunda arkadaşlarımla birlikte Çaycuma Spor Yönetim Kurulunu oluşturduk. Bu zamana kadar her kongre aşamasında Çaycuma Sporda yönetim krizi baş gösteriyor hiç kimse yönetime talip olmak istemiyor. İşin içine girdiğimiz zaman bunun sebeplerini daha iyi anladık. 27.000 merkez nüfusu olan ve 100.000 üzerinde ilçe nüfusuna sahip merkez takımının bir alt yapısı yok. Alt yapı seçmeleri yapalım dedik ama ne İlçe Spor Müdürlüğünden nede kulübümüz üyesi İlçe Spor müdürlüğü personeli arkadaşımızdan destek göremedik. İlçemizde iki adet Spor Okulu var. Bu okulların Çaycuma Spora en ufak bir katkıları yok. Koskoca Çaycuma Sporun alt yapısında bir tane futbolcu yok. İnsanların neden Çaycuma Spora yönetici olmak istemediklerini daha iyi anlamaya başladık. Çünkü gelen yönetim, alttan futbolcu gelmediğinden takımı oluşturmak için transfer yapmak zorunda. Bu da sabit geliri olmayan kulüp için, işadamlarının sırtında sürekli bir kambur olarak durmaktadır.

Yapacağımız ilk iş Çaycuma Sporun alt yapısını oluşturmak ve buradan yetişecek futbolcuları A takıma kazandırmak olacaktır. Çaycuma Spor Okulunu açıp, ülkemizde alt yapıda ekol olmuş, Buca ve Altınordu takımlarının yönetici ve antrenörleriyle görüşmek için de gerekli adımlar atmak istiyoruz. Çaycuma Spor Okulunda görev yapacak arkadaşlarımızı da en kısa zamanda belirleyeceğiz. Yönetici, futbolcu ve antrenör olarak başka takımlarda görev yapan ve aynı zamanda Çaycuma Sporda yönetici, futbolcu ve antrenörlerden tercih yapmalarını isteyeceğiz. Ya Sadece Çaycuma Spor ya da diğer kulüpler. İlçemizde faaliyet gösteren diğer takımlara baktığımızda sadece İstasyon Gemiciler Sporun alt yapıda iyi olduğunu ama diğer bütün takımlarımızın neredeyse kapanma noktasına geldiğini görüyoruz. Bunun sebebinin ticari amaçlı olarak kurulan spor okullarının etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bazı insanların Çaycuma Spor kulübünü kendi menfaatlerine kullandığını ve en kötüsü de siyasete alet edildiğini gördük. İnsanlar farkında değil ama bu düşüncelerin en fazla Çaycuma Spora zarar verdiğini ya bilmiyorlar ya da bildikleri halde bu olayı görmezden geliyorlar.

Kulübümüzün evrak belge yönünden de sıkıntılı olduğunu gördük. Kulübümüzün isminin Çaycuma Kağıt Spor olduğu dönemlerde (2000 – 2001) prim borçları ödenmediği için şimdiki yönetimimize 35.000 TL tutarında borç çıkarıldı. Bu konuyla ilgili kulübe önceki dönemlerde defalarca ödeme emri gönderildiği halde hiç kimse dikkate almamış. Sosyal güvenlik il Müdürlüğü tarafından bize ulaşıldığında, bu borcu rücu hakkımızı kullanarak yapılandırdık ve ödemesini yapacağız.

Çaycuma Spor için ne yapılması gerekiyorsa biz yönetim olarak elimizden geleni yapacağız. Fakat bu sadece bizim uğraşlarımızla başarılacak bir olay değil. İnsanların bir araya getirilmesi için öncelikle Sayın Kaymakamımız Serkan Keçeli’ den, Sayın Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ dan ve tüm Çaycuma halkımızdan destek bekliyoruz.

Bu vesile ile hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınızı kutluyor saygılar sunuyoruz” şeklinde konuştu. (Spor Servisi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.