Başıboş sokak köpekleri ev köpeğini parçaladı

 • Haberin Tarihi: 22 Mayıs 2019
 • Bu haber 500 kez okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Başıboş sokak köpekleri ev köpeğini parçaladı

-ÖZEL İÇERİK-

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde “Miço” isimli evcil köpeğine Nihat Kantarcı Caddesi üzerinde sayıları yaklaşık olarak 15 sokak köpeği saldırdı. Köpek sahibi köpeğine saldıran başıboş köpekleri için Belediyeye şikayet bulundu. Olay güvenlik kameralarına an ve an yansıdı.

Olay geçtiğimiz aylarda Çaycuma ilçesinin Nihat Kantarcı Caddesi üzerinde meydana geldi. İlçede ikamet eden Neşe T. isimli vatandaşın “Miço” adında ev köpeği 18.03.2019 tarihinde tuvalet ihtiyacını karşılamak için sabah saat 05.05 gibi dışarıya çıkardı. Ancak Nihat Kantarcı Caddesi üzerinde başıboş halde dolaşan sayıları 10-15’i bulan sahipsiz ve başıboş köpekler “Miço”ya saldırı girişiminde bulundu. Köpeğe hunharca saldıran sokak köpekleri Miço’yu paramparça etti. Bunun üzerine köpek sahibi Neşe T. köpeğe saldıran başıboş köpekler için 25.03.2019 tarihinde Çaycuma Belediyesi’nin 153 Beyaz Masa’ya internet üzerinden şikayette bulundu. Köpeğinin sokak köpekleri tarafından saldırılması üzerine köpeğin komalık olduğunu ve masraflarının da bir hayli fazla olduğunu dile getiren Miço’nun sahibi Neşe T. köpeğin masraflarının Çaycuma Belediyesi tarafından karşılanması için köpeğin fotoğrafını da yazıya ek olarak ilave etti. Öte yandan yaşanan olay bir işyerinin güvenlik kameralarına an ve an yansıdı.

Bunun üzerine Çaycuma Belediyesi Veteriner Hekimi Doğuş Özdil imzalı bir resmi evrağı Çaycuma Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne yazdı daha sonra bu yazı köpek sahibi Neşe T.’ye iletildi. Gelen yazı da şöyle denildi; “Sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların en hızlı şekilde yerel yönetimlerce kurulan ve izin verilen hayvan bakımevlerine götürülmesi zorunludur. Bu hayvanların öncelikle söz konusu merkezlerde oluşturulacak müşahede yerlerinde tutulması sağlanır. Müşahede yerlerinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanların kaydedildikten sonra öncelikle alındıkları ortama bırakılması esastır” denildi. (ZONMEDYA/ÖZEL HABER)

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Recep
  22 Mayıs 2019 13:43

  Devlet sokakta bir tane köpek koymaması lazım. Almanya öyle. Herkes köpeğini tasmayla gezdirmeli.

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.