Almanya’da Zonguldaklılara anlamlı konferans…

  • Haberin Tarihi: 28 Mart 2018
  • Bu haber 640 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Almanya’da Zonguldaklılara anlamlı konferans…

 

Eğitimci Yazar NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde gurbetçilerimize “olumlu çocuklar yetiştirmek” konulu konferans verdi.

Gelsenkirchen DITIB Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa yüzlerce kişi katıldı. Çoğunluğunu bayanların oluşturduğu geceye çok sayıda ailelerin eşleri ve çocuklarıyla katıldığı dikkat çekti. Avrupa Devrekliler Derneği’nin düzenlediği ve Alişan Kapaklıkaya’nın konuk olduğu konferans oldukça yoğun ilgi gördü.

TABAKOĞLU: “ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Konferansın açılışında kısa bir konuşma yapan Avrupa Devrekliler Derneği Başkanı Şahin Tabakoğlu Almanya’da doğup büyüyen çocuklara dernek olarak her zaman sahip çıkacaklarını söyledi. Çocuk ve gençler üzerinde dilimizin, dinimizin ve kültürümüzün yaşatılabilmesi için derneklerin çok büyük görev üstlendiğini belirten Tabakoğlu, Avrupa Devrekliler Derneği’nin bu doğrultuda üzerine düşeni yapacağını kaydetti. Tabakoğlu bu konuda ailelere seslenerek çocuklarımızın bu tür derneklerde görev almaları için desteklemelerini istedi. “Eğer bizler çocuklarımız için bugün üzerimize düşen görevi yapmazsak yarın mezarımızı ziyaret edecek kimsemiz kalmaz. Belki bizim cenazemiz Anavatanımıza gidecek son cenaze olacak. Bu çok acı bir durum. Kültürümüzü yaşatmak adına hepimize önemli görevler düşmektedir. Çocuklarımıza sahip çıkacağız” dedi. Şahin Tabakoğlu katılımcılardan ve hemşerilerden derneğe sahip çıkmalarını istedi. Bu konuda herkesi derneğe üye olmaya davet etti. Eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya’yı ailelerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Şahin Tabakoğlu, bu anlamlı konferans için Kapaklıkaya’ya ve katılımcılara teşekkür etti. Şahin Tabakoğlu, Alişan Kapaklıkaya’ya dernek adına baston ustası Tansel Işık’a ait birde Devrek Bastonu hediye etti.

ALİŞAN KAPAKLIKAYA’DAN “OLUMLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK”

“Siyah Pantalon” hikayesiyle herkesin yakından tanıdığı eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya konferasında anlattığı hayat hikayeleriyle katılımcıları hem güldürdü, hem eğlendirdi hemde duygulu anlar yaşattı. “Size memleketten sevgi getirdim, selam ve hasret getirdim. Burada sizlerle buluşmak, tanışmak ve sohbet etmekten oldukça mutluyum” diye sözlerine başlayan Alişan Kapaklıkaya, katılımın bu kadar yüksek olmasından dolayı oldukça mutlu olduğunu dile getirdi. Günümüzde olumlu çocuklar yetiştirmenin önemine vurgu yapan Kapaklıkaya, bu konuda anne ve babalara önemli mesajlar verdi. Çocuklarınıza değerli eşyalar, değerli hediyeler alarak onların değerli olduğunu gösteremezsiniz, çocukların küçük bir çikolatayla da mutlu olabileceklerini, sevinebileceklerini söyledi. Kapaklıkaya, “Çocuklarımıza hayatı öğretmeliyiz. Her istediklerini alarak aslında onlara zarar veriyoruz. Çocuklar neyi ne zaman istediğini bilmeli. Onlara eşyadan ziyade daha çok bilgi ve kültür aşılanmalı. Çocuklarımız sevgi ortamında büyümeli” diye konuştu. Duygusal ve samimi üslubuyla hayat hikayelerini paylaşan Kapaklıkaya, yokluk içinde çocukluk ve öğrencilik hayatı yaşadığını anlattı. Yine kısa bir süre önce Almanya’da bir konferans sırasında kızını kaybettiğinin haberini aldığını anlatan Kapaklıkaya, “canımı kaybettim, ama hiçbir zaman Allah’a isyan etmedim. Yaşadıklarımın hep bir imtihan olduğunu düşündüm. Allah bize çocuklarımızı bağışlarken nasıl şükrediyor, seviniyorsak, yanına aldığında da asla isyan etmemeliyiz” dedi. Katılımcılar üç buçuk saat süren konferansta Alişan Kapaklıkaya’ya yoğun ilgi gösterdi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.