Almanya’da yaşayan hemşerilerini ziyaret ettiler…

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2018
  • Bu haber 310 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Almanya’da yaşayan hemşerilerini ziyaret ettiler…

Avrupa Devrekliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Kolları Başkanı Kerem Terzi Mumcuoğlu Köyü’nden Almanya’da yaşayan hemşerilerini Bielefeld’de ziyaret etti.

Almanya’nın değişik kentlerinde yaşam mücadelelerini sürdüren Mumcuoğlu Köyü halkının büyük çoğunluğu Bielefeld şehrinde ikamet etmektedir. Almanya genelinde toplam 300 kişiye yakın olan köylülerimiz, yıllardır büyük bir dayanışma örneği sergiliyor. Almanya’daki Mumcuoğlu Köylüleri son iki yıldır kendi aralarında Yaz Şenlikleri düzenleyerek herkese örnek oluyor. Çocuk, genç ve yaşlılardan oluşan kadın erkek herkesin oldukça yoğun ilgiyle karşıladığı Mumcuoğlu Köyü Almanya Yaz Şenlikleri’ne katılımın her yıl daha da arttığı gözleniyor. İki yıl önce H.Bayram Özsoy başkanlığında kendi aralarında birde Organizasyon Komitesi kuran köylülerimiz Yaz Şenliği hazırlıklarına aylar öncesinden başlıyor. Komitede bulunan herkes büyük fedakarlık örneği sergileyerek şenliklerin daha iyi olması için elele uyum içinde mücadele veriyor.

KÖY MUHTARI ALMANYA’DA

Türkiye’den ziyaret amaçlı kısa süreliğine Almanya’nın Bielefeld şehrine gelen köy muhtarı Celal Hırçın’la hasret gideren Mumcuoğlu Köyü sakinleri toplantı gerçekleştirdi. Çok sayıda köy sakinlerinin bir arada olduğu toplantıda Mumcuoğlu Köyü’nün sorunları masaya yatırıldı. Toplantıya Avrupa Devrekliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve derneğin Gençlik Kolları Başkanı Kerem Terzi’de katıldı. Toplantıda derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın İşleri Sorumlusu H.Bayram Özsoy’un açılış konuşmasının ardından ilk söz alan köy muhtarı Celal Hırçın gurbetteki köylüdaşlarını selamlayarak ‚‘‘burada sizlerle birarada olmaktan çok mutluyum, hepinizin dayanışma içinde olmanızı, birlik ve beraberliğinizi takdirle karşılıyorum. Bu tutumunuz hepimize örnek oluyor ve bizleri gururlandırıyorsunuz‘‘ dedi. Almanya’daki bu dayanışmanın köyümüzdeki bütün insanlarımıza olumlu yansıdığını vurgulayan Hırçın, aynı tutumun köyümüzde de olmasını arzu ettiğini belirtti. Muhtar Celal Hırçın, köyde yapımı devam eden çalışmalar ve köyün genel durumu hakkında hemşerilerine geniş bilgi verdi.

KEREM TERZİ: ‘‘BU ÖRNEK BİR TOPLUMSAL DAYANIŞMADIR‘‘

Bielefeld’de gerçekleştirilen köy toplantısına katılan Kerem Terzi, bu güzel insanları yakından tanımak ve onlarla sohbet etmekten çok mutlu olduğunu belirterek ‚‘‘bu sizin yıllardır yaptığınız ve başardığınız örnek bir toplumsal dayanışmadır‘‘ dedi. “Dernek başkanımız Şahin Tabakoğlu ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımın hepinize selamını getirdim” diye söze başlayan Terzi şunları söyledi; ‘‘Yönetim Kurulu arkadaşım H.Bayram Özsoy sayesinde Avrupa Devrekliler Derneği olarak köy faaliyetlerinizi yakından takip ediyoruz. Dernekleşmeden sağladığınız bu birlik ve beraberliğinizin dayanışma adına güzel bir örnek teşkil ettiğine inanıyorum. Sizleri kutluyorum, tebrik ediyorum, bu birlikteliğinizin artarak devam etmesini diliyorum‘‘ dedi. Kerem Terzi konuşmasında ayrıca sivil-toplum örgütlerinin önemine vurgu yaparak, ‘‘hepinizi derneğimize üye olarak bizlere destek olmanızı davet ediyorum. Bizler memleketimizin hizmetkarlarıyız. Burada şahsıma ve derneğimize gösterdiğiniz sıcak ilgi ve alakanıza yürekten teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum‘‘ diyerek sözlerini bitirdi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.