Aksoy; ” Saltukova sayılı şehirlerin arasına girecek”

  • Haberin Tarihi: 22 Mart 2019
  • Bu haber 454 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aksoy; ” Saltukova sayılı şehirlerin arasına girecek”

MHP Saltukova Belediye Başkan adayı İş Adamı Müteahhit Ersin Aksoy, Saltukova beldesinden belediye başkanı olarak çıktığına açıklık getirirken, Saltukova’nın 30 yıldır muhtarlık düzeyinde  yönetildiğini iddia ederek, Saltukova’ya hizmet getirmek adına bu işe baş koyduğunu açıkladı.

MHP Saltukova Belediye Başkan Adayı Ersin Aksoy, Saltukova benim evim toprağım. 3 ay önce geldiğimde eşim ve ben vardım. Şimdilerde ise arkamızda 3 bin kişilik ordu var. Saltukova’da seçim bitmiştir” dedi.

Beldede geldiği ilk günden bu güne eşi Çiğdem Aksoy ile çalmadık kapı bırakmayan Ersin Aksoy, “Saltukova belediyesi 1989 yılında kuruldu. 30 yıldır Saltukova muhtarlık düzeyinde yönetiliyor. Hiçbir ilerleme yok. Suları bile çamur akıyor. Nereden bakarsak bakalım berbat durumda. Biran önce Saltukova’ya hizmet gelmesi lazım. 5 yılda vaat ettiklerimi yerine getireceğim ama 10 yılı bulmaz Saltukova sayılı şehirlerin arasına girecek” şeklinde konuştu.

Saltukova benim evim, toprağım diyen Ersin Aksoy neden belediye başkanı adayı olduğunu şu sözlerle anlattı; “Sakarya ve Karasu’da bulunan arkadaşlarım orada siyasete atılmamı istediler. Saltukova belde. Ben dedim önce doğduğum topraklar. Vaatlerimde yer alan bütün projelerimi Saltukova’da hayata geçireceğim. Projelerimi genel merkez destekliyor, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bunların desteği çok büyük olacak. Ellerinden ne geliyorsa Saltukova için yapılacak. Filyos vadi projesi hayata geçecek. Ama biz belde olarak ne alt yapıda ne de üst yapıda hazır. Çaycuma ilçesi Filyos beldesi aldı başını gitti. Ama Saltukova bir köy gibi kaldı. Saltukova’dan belediye başkan adayı çıkmamın altında bu sebepler yatıyor. Çünkü bu durum benim zoruma gidiyor. İçerideki insanlar anlayamıyorlar buna alışkınlar. Ama dışarıdan gelenler bunu anlayabilir. Çok eksikler var. 30 yıllık belediye ama hiç bir yol katledilmemiş. Allah nasip ederse 31 Martta biz bu seferi Saltukovalılar ile kutlayacağız. 74/24 değil 74-25 hiç durmadan çalışacağız. Ben 5 yılımı feda edeceğiz. Saltukva’nın da bunu çok iyi kullanmasını istiyorum. Güçlü bir iş adamı var, müteahhitliğimi ön plana çıkarmak istemiyorum. Saltukova’da 5 yılda bin 500, iki bin konut olması gerekiyor. Biz çok gerideyiz, daha 18 uygulamamız açılmadı.saymakla bitmez. Hiçbir şey yapılmamış Saltukova’ya. Gözle görünür bir şey olsa takdir ederdik. Bu gün Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcıyı tebrik ediyorum. Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal. Bunlar ikisi de farklı siyasi partinin belediye başkanları.  Halkına hizmet veriyorlar. Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş ve ondan öncekilerde hizmet yapmış olsaydı onlar ada teşekkür ederdim. Adaletimde merhametimde var. Bunları gördüğüm için Saltukova geldim. Saltukova’da 17 kahve var. Kadınlarımızın sosyal aktivitelerini yapabilecek yerleri yok. Kadınları susturmuşlar hep. Kadınlar bizlere güveniyor. Bir kardeş ve bir oğul gibi görüyorlar. O yüzden sonuna kadar destek veriyorlar. Kadınlarımıza yöne sosyal aktivite projelerimi var. Meslek edindirme kursları açacağız. Kadınlarımızın boş kalmamız gerekiyor. Bu konuda eşim Çiğdem Hanım destekçim.30yıllık bir siyasi hayat geçmişi var. Biz Saltukova’ya geldiğimizde 2 kişiydik. Şimdi arkamızda 3 bin kişilik bir ordu var. Saltukova’nın nüfusu 5 bini aşkın. Bizim yanımızda 3 bin kişi var. Bu yüzden Saltukova’da seçim bitti.” (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.