AK Parti 2019 yerel seçim takvimini belirledi…

  • Haberin Tarihi: 3 Kasım 2018
  • Bu haber 175 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK Parti 2019 yerel seçim takvimini belirledi…

AK Parti’de Yerel seçimler öncesi aday adaylıklarının ne zaman başlayacağı ile ilgili ile merak edilen soru cevap buluyor.  Aday adayı başvurularının 5-12 Kasım tarihleri arasında alınacağı öğrenildi.

Hafta başı yapılan açıklamalar ile yerel seçimlerde MHP ile AK Parti arasında bir ittifakın yapılmayacağı netleştikten sonra partilerde aday adaylıkları ile ilgili çalışmalar hızlandı. Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için yüksek oranda oy ve belediye kazanmak isteyen partiler bir süredir sürdükleri süreci de hızlandırdı.  AK Parti’de başvuru sürecinin 5 Kasım’da başlaması bekleniyor.

2019 YEREL SEÇİM TAKVİMİ

AK Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre, 5-12 Kasım tarihleri arasında belediye başkan aday adayı başvurularını alacak. Meclis üye başvurularını ise 5 Kasım ile 3 Aralık arasında yapılması bekleniyor. 17-18 Kasım’da da teşkilatlarda temayül yoklamaları yapılacağı öğrenildi.  20-21 Kasım’da da adayların değerlendirileceği üst kurul toplantıları yapılacağı ifade ediliyor.

3 ARALIK’TA BÜYÜKŞEHİRLER

AK Parti’de üst kurul toplantılarının ardından 30 büyükşehirden başlanmak üzere büyükşehir belediye başkan adayları belirlenecek. 13 Aralık’ta da ilçe belediye başkan adayları belirlenecek. 1 Ocak 2019’da ise AK Parti’de seçim startı verilmiş olacak. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.