Adıyaman fena patladı:”Göbü ve Türkali’ye ben sahip çıkıyorum”

  • Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018
  • Bu haber 615 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Adıyaman fena patladı:”Göbü ve Türkali’ye ben sahip çıkıyorum”

Zonguldak iki Turizm Altyapı Hizmet Birliği 2017 faaliyet raporu açıklandı. Toplantıya katılan Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman Göbü ve Türkali köylerine sahip çıkan belediye olduklarını ifade etti.

Zonguldak’ta yapılan Turizm Altyapı Hizmet Birliği toplantısında 2017 yılında yapılan faaliyetler tek tek açıklandı. Toplantıya Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman ve Göbü Köyü muhtarı Musa Güçlücan ile belde belediye başkanları ve muhtarlarda iştirak etti.

Toplantı da konuşan Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman Göbü ve Türkali köylerine sahip çıkan belediye olduklarını ifade etti. Adıyaman, ”

Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, Göbü Sahili’nin berbat durumda olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Muhtarımız sakinliğini koruyor ama kabak bana patladığı için ben konuşacağım. En son fırtınadan sonra Göbü’ yü biz toplamaya çalıştık. Zonguldak’ta ki limanlarımız deforme geçirdi. Göbü’ nün acilen elen geçirilmesi gerekiyor. Şurada en fazla bir ayımız var. İnanın berbat. Sayın Valimizin ve değerli üyelerin Göbü ve Türkali ile ilgili düşüncelerini bilmiyorum. Ama 9 seneden beri belediye başkanlığımda Turizm Alt Yapı Birliği’ndeyim, hiçbir şey yapılmıyor. Burada turizm altyapıyı konuşuyoruz ama Zonguldak’a baktığımızda hepimizin toplumsal bir sorumsuzluğu gibi geliyor bana. Kasamızda 2 milyon küsür varmış, varsa projemizi niye yapmıyoruz. 189 bin lira harcamışız ama hiçbir şey yapmamışız. Karadeniz Sahil yoluna baktığımızda bir Türkali var, Göbü, Filyos var. Müdürümüz harcama kalemlerini sıralarken sadece makine harcamalarına ‘29 bin TL’ dedi. Ondan sonra Filyos Belediyesi’ne ‘10 bin TL.’ dedi. Muhtarımı burada zor tuttum. Bir şeyler yapılacaksa sadece Göbü’ ye çöp konteynırı ile olacak iş değil.

Birlik Başkanı Akdemir, fırtınadan sonra sahilin temizliğinin yapılıp yapılmadığını sordu, Muhtar Güçlücan, fırtınadan sonra temizlik yapılmadığını belirtti. Akdemir, konuyu Vali Çınar gelince ileteceğini belirterek “Günlük 5-6 bin kişini geldiği bir yer böyle olmamalı” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın