7 saat sonra yeraltından sağ çıktılar!

  • Haberin Tarihi: 23 Haziran 2018
  • Bu haber 555 kez okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
7 saat sonra yeraltından sağ çıktılar!

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı Kilimli Karadon İşletme Müdürlüğü’nde dün akşam saat 19.30’da meydana gelen göçük sonrası yeraltından madenciler 7 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

Alınan bilgiye göre TTK’ya bağlı Karadon İşletme Müdürlüğü’nde -360-460 kodunda meydana gelen göçük sonrası Ferdi Oral, Mevlüt Karagöl ve Recep Yurtseven isimli madenciler göçük altında kaldı. Olay yerine AFAD, TTK Tahlisye ekibi gelerek hemen çalışma başlatıldı. Göçükte kalan işçilerden Ferdi Oral isimli madenci yapılan kurtarma çalışmalarından sonra yeraltından sağ olarak çıkarılarak Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Göçükte kalan ve kurtarılmayı bekleyen diğer işçilerden Mevlüt Karagöl ve Recep Yurtseven ise yaklaşık 7 saat sonra yapılan kurtarma çalışmalarının ardından saat 02.45 sıralarında sağ olarak yeraltından çıkarıldı. Ambulansa konulan madenciler tedavilerinin yapılması için Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Olay yerine MHP Milletvekili Aday Hamdi Ayan, AK Parti Milletvekili adayları Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, CHP Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz ile çok sayıda kalabalık topluluk geldi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.